Renkli Kağıttan Dosya Yapımı – Resimli Anlatım

 

 

0

 

Renkli Kağıttan Dosya Yapımı – Resimli Anlatım

Eskileri yenileme köşesinden tekrar merhaba… bu yazımda sizlere renkli kağıttan dosya yapımı çalışmasının resimli anlatımını paylaşacağım. Öncelikle renkli fon kağıdına ihtiyacınız olacak. Ardından renkli el işi kağıdından dosya yapımı ile alakalı güzel bir resimli anlatım paylaşacağım. İlk olarak malzemelerimizi sayalım ;

  • renkli fon kağıdı.
  • makas.
  • yapıştırıcı.
  • eski kitap kabı.
  • renkli kitap kaplığı.

Malzemeleri bir araya getirdikten sonra ilk olarak dosyanın içerisini düşündüğünüz tek renk kaplığı zigzag şekilde iç içe gelecek bir biçimde kesip birleştirme ile başlıyoruz. Ardından resimli anlatımdaki adımları takip ederek dosyanın iç ve dış kısmı tamamlanıyor.

Kalın kitap kabını kaplık ile kapladıktan sonra işlemin en son kısmında kullanacaksınız. Resimli anlatımda tüm detaylar adım adım verilmiştir. Yapmanız gereken resimli anlatımda yapılan çalışmanın bir benzerini evinizde veya iş yerinizde aynı şekilde yapmak. Bu çalışmayı yaptıktan sonra eğer boyut olarak küçük yaptıysanız, mini cüzdan olarak da kullanabilirsiniz. Yada önemli evraklarınızı koyacağınız özel dosya olarak da kullanmanız mümkün. Çalışmayı tamamladıktan sonra nasıl kullanacağınız size kalmış. Renkli fon kağıdından dosya yapılışı ile ilgili resimli anlatımlar ise şöyle ;

 

 

evde-renkli-fon-kagidindan-dosya-yapimi

Son adımda gördüğünüz gibi dosya hazır. Benzerini de yapabilirsiniz. İlla aynı çalışmanın tıpa tıp aynısını yapmanız gerekmez. Fakat bu güzel çalışmayı ofiste yaparak değişik dosya tipleri yapabilirsiniz. Daha farklı renkler de kullanabilirsiniz. Gerçekten çalışma tamamlandıktan sonra ortaya harika bir dosya tipi çıkmaktadır. Bu çalışmayı yapıp satışa da sunabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://weheartit.com/entry/79128916/in-set/100483727-diy?context_user=vickycala

 

 

Daha önce paylaştığımız Evde Kağıt Tabaktan Duvara Tavşan Süs Yapımı - Resimli Anlatım başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir