RENKLİ KUMAŞLARDAN FERMUAR KALEMLİK YAPMAK

 

 

0

 

Evde çocuklara renkli kumaş parçalarını birleştirerek harika kalemlik modelleri yapabilirsiniz. Evde kolay okul kalemliği yapmak için altta paylaştığım resimli anlatımdan istifade ederek sizde kısa sürede bu güzel çalışmayı çocuklarınız için yapabilirsiniz. Yapımı gayet kolay olan çalışma da ;

  • Renkli kumaş parçaları.
  • Fermuarlar.
  • İğne iplik.
  • Renkli iplik.
  • Dikiş makinesi.
  • Süs malzemesi.

Malzemeleri temin etmeniz hiçte zor olmayacak. Kısa sürede toparladıktan sonra renkli kumaşları eşit aralıklarda kestikten sonra yapmanız gereken birbirlerine birleşim noktalarından fermuarları dikmek. Daha sonra renkli kumaşların arasına diktiğiniz fermuardan devam ederek diğer parçaları birleştirmeniz yeterli olacaktır.

Evde renkli kumaş parçaları bulamazsanız bile tek renk olarak da bu güzel çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz. Öğretici resimli anlatımdan istifade ederek sizde kısa sürede bu güzel çalışmadan fazlaca yapıp satarak para da kazanabilirsiniz. Öğretici çalışmaları bulup, sizlere sunmaya çalışıyorum. Ben de yararlanıyorum ve bundan keyif alıyorum.

 

 

renkli-kumaslardan-fermuar-kalemlik-yapmak

renkli-kumaslardan-fermuar-kalemlik-yapmak

Renkli kumaş parçalarından kalemlik yapmak için kullanacağınız fermuarların da renkli olması gerekiyor. Bu sayede resimli anlatımdaki gibi çok güzel ve modelli bir şey ortaya çıkacaktır. Bu tür renkli çalışmaları sizde yaparak keyifli zaman geçirebilir ve benim gibi mutlu olabilirsiniz.

Evde renkli kumaş parçaları yerine daha değişik kumaş türleri de kullanabilirsiniz. Kottan yapabilir veya eskimiş bir eşyanın yada yastık kılıfının da yüzeyini kullanabilirsiniz. Değerlendirme çalışmaları olarak da yararlanacağınız birçok projeyi sitemizde fazlasıyla bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

 

Daha önce paylaştığımız ANLATIMLI ÖRGÜ ÇANTA YAPMAK başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir