ROBADAN BAŞLAMALI YELEK ÖRGÜSÜ YAPIMI

 

 

0

 

Birikimlerim doğrultusunda çok güzel bir yelek örgüsü ile tekrar karşınızdayım. Anlatımını da paylaşacağım örgü yelek modelini çok beğeneceksiniz. En çok tercih edilen ve sıkça paylaşmamı isteyen ev hanımları için bu yazımızda robadan yani yakadan başlamalı yelek modelinin tarifini paylaşacağım.

Özellikle yeni doğan bebekler için tercih edilen bu güzel modeli ben çok sevdim ve sizinde öğrenmenizi istiyorum. 1 yaş için ilmekleri aşağıda verdim. Okuyun ve sizde öğrenerek kısa sürede bu güzel robadan başlama örgü yelek çalışmasını yapın.

İlk olarak 1 yaş grubu için 70 ilmekle başlamak gerekiyor. Lastik örgüsü başlatıyorsunuz. 20 sıra ördükten sonra bu 20 sıranın sonuna 1 ör bir arttır tekniğini uygulayacaksınız. Aynı zamanda bu işlem sırasında sıra sonuna haroşe örgüsüyle geri dönmeniz gerekiyor. Elinizde toplamda 140 ilmek olduğunda ise bu kısımda 22 ilmek örmelisiniz.

robadan-baslamali-yelek-orgu-yapilisi

robadan-baslamali-yelek-orgu-yapilisi

Hemen sonrasında ise 22 ilmeği kesiyorsunuz. Burası için ilk kol açığı oluşturulmuş oluyor. Hemen sonrasında ise 42 ilmeği örmelisiniz. Burası da yeleğin sırt kısmı oluyor. Hemen sonrasında yine 22 ilmeği kesip, kalanları ise örerek sırayı tamamlamanız gerekiyor.

 

 

yakadan-baslamali-orgu-yelek-yapimi

Alt kısım için istediğiniz desen yada modeli bir olacak şekilde örmeniz gerekiyor. Dikişsiz robadan yelek modelini bu sayede tamamlamış oluyorsunuz.

yakadan-robadan-baslama-yelek-nasil-orulur

Dikişsiz yakadan başlamalı yelek modelinin benzerlerini araştırıyorum. Bulduğumda hemen sizlere hem örnek resimleri hem de kendi tarifim ile paylaşmaya devam edeceğim. Umarım bu çalışmayı beğenirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum. İyi günler hanımlar.

 

 

Daha önce paylaştığımız ÇİÇEK MOTİFLİ ÖRGÜ BEBEK BATTANİYE MODELİ YAPIMI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir