ROBADAN RENKLİ UZUN BAHARLIK HIRKA YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

yazlik-bayan-hirka12-737x415
Robadan-Renkli-Uzun-Baharlik-Hirka-Yapimi

Tığ işi baharlık uzun hırka yapımı

Bahar aylarında rahatlıkla kullanabileceğiz çok şık bir robadan renkli uzun baharlık hırka yapımını sizlere göstermek istiyorum. Tığ ile oldukça basit bir şekilde yapılan bu hırka modeli renkli örgü ipleri ile yapılmış ve çok şık olmuş. Bu hırka modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videoda takip edebilirsiniz.

Bugün sizlere çok şık yapımı da oldukça basit olan bir hırka modelinin yapımını göstermek istiyorum. Mevsimlik olarak kullanabileceğiniz bu hırka modelini birkaç gün gibi kısa bir sürede tamamlayarak kullanabilirsiniz. Bu hırkayı kendiniz için yapabileceğiniz gibi kızınız için de yapabilirsiniz.

yazlik-bayan-hirka5

Tığ işi baharlık hırka modeli yapımı için üç farklı renkte ip kullanılmış. Pembe, nar çiçeği tonlarındaki ipler tercih edilerek güzel bir uyum yakalanmış. Bunun dışında birde siyah örgü ipi kullanılmış. Bu şekilde 4 tane ip ile şık ve gösterişli bir hırka modeli oluşturulmuş.

Robadan uzun baharlık hırka yapımı için 180 tane zincir çekilmiş ve daha sonra üzerine trabzanlar yapılarak modelin yapımına başlanmış. Yaka kısmı yapılırken kol ve ön kısımların ayrımı yapılmış ve arttırmalar yapılarak hırka modeline devam edilmiş.

Hırkanın yapımı oldukça basit. Burada dikkat edilecek en önemli detay arttırmaların nerelerde yapılacağıdır. Video içerisinde Işıl Hanım hırkanın yapımını çok güzel bir şekilde açıklamış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu hırkayı yapabilirsiniz.

Robadan renkli uzun baharlık hırka yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg/featured

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*