Rulo Kartondan Kuş Evi Yapılışı


karton-rulodan-kus-evi-yapimi7

Kuş dostlarımıza farklı bir çalışma güzel bir yuva yapmak ister misiniz? Bu çalışmamızı tuvalet kağıdı rulosu ile de yapabilirsiniz. Dilerseniz rulo benzeri malzemeleri bir kırtasiyeden de kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bu yazımda sizlere evde kartondan kuş evi yapmak için resimli anlatım paylaştım.

Kolaylıkla sizde bu güzel çalışmayı yapabilir ve yaparken de eğlenebilirsiniz. Bu tür çalışmaları çocuklarınızla yapmanızı öneriyorum. Çünkü hem onlarla mutlu zamanlar geçirmiş olursunuz. Hem de onlara evde bir şeyler yapmayı ve el becerilerini arttırmalarını da sağlamış oluyorsunuz.

Rulo kartondan kuş evi yapmak için daha önce de çeşitli çalışmalar paylaşmıştım. Kağıt karton bölümünde benzer birçok karton kuş evi çalışmasına ulaşabilirsiniz. Kartondan kuş yuvası yapmak için paylaştığım çalışmalardaki adımları takip ederek sizde evinizde balkona veya bahçeye şirin kuş evleri yapabilirsiniz.

Şimdi sizleri kartondan kuş yuvası yapmak için anlatımlı çalışmalarla baş başa bırakıyorum.

karton-rulodan-kus-evi-yapimi

karton-rulodan-kus-evi-yapimi2

karton-rulodan-kus-evi-yapimi3

karton-rulodan-kus-evi-yapimi4


karton-rulodan-kus-evi-yapimi5

karton-rulodan-kus-evi-yapimi6

karton-rulodan-kus-evi-yapimi7

karton-rulodan-kus-evi-yapimi8

karton-rulodan-kus-evi-yapimi9

carton maison d’oiseau – Karton Vogelhaus – cardboard bird house – cardboard avis domus – cartone uccello casa – cartón casa del pájaro

Bu güzel çalışmaları çocuklarınızla birlikte yapabilir ve onların hayal gücünü genişletecek eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Güzel çalışmada kullanılan malzemelere bakacak olursak ;

  • karton.
  • makas.
  • kitap kaplığı.
  • yapıştırıcı.
  • ip.

Malzemeleri bir araya getirdikten sonra yapmanız gereken önce kartondan kuş evinin çatı kısmını yani rulo kısmını yapmak. Ruloyu yaptıktan sonra yine yuvarlak silindir şeklinde kartondan evin alt kısmını da yaparak yapıştırma işlemine geçebilirsiniz. Dışarıda kullanacaksanız bu çalışma için yağmura karşı tahta kullanmanızı öneririm. Ama bahçenizde kuruluk gibi bir yerde veya balkonda kullanacaksanız bu çalışmayı tercih edebilirsiniz. Kolay gelsin.

Pet Şişeden Kuş Yemleme Yapımı başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*