Doğal Tarifler İle Cilt Bakımı

Doğal Tarifler İle Cilt Bakımı

Bayanların çoğu güzel ve ışıldayan bir cilde sahip olmak için çeşitli kozmetik ürünlerinden yararlanır. Fakat uzmanların yaptığı açıklamalarda kozmetik ürünlerin cilde olan zararları bayanları korkutmaya başladı. İçerisinde çok fazla kimyasal bulunan kozmetik ürünleri cildin sarkmasına, kırışmasına, lekelenmesine neden oluyor. En önemlisi de bir gün cilt kanserine yakalanmanız kaçınılmaz durumlar arasında gösteriliyor.

Çoğu güzellik ve bakım uzmanı bayanlara evde doğal malzemeler ile cilt bakımı yapmalarını öneriyor. İnternette ise bu konu ile ilgili binlerce formül bulabilirsiniz. Ama her formül her yüz tipine uymadığı için cildinizde bozulmalar meydana gelebilir. Doğal yöntemlerle cilt bakımı yapmadan önce cilt tipinizi bilmeniz gerekiyor. Eğer cildiniz gözenekli ve siyah noktalı bir yapıya sahip ise her sabah uyandığınızda ayrıca her akşam uyuduğunuzda yüzünüzü sodalı su ile yıkamalısınız. 1.5 litrelik hazır suyun içerisine bir yemek kaşığı toz sodayı ekleyip iyice karıştırın. Daha sonra bu su ile sabahları ve akşamları yüzünüzü düzenli olarak yıkayın.

 
 

Kuru-Cilt-Maskeleri

Eğer yağlı cilt yapısına sahip iseniz kesinlikle kil maskesi uygulamanız gerekiyor. Attarlardan alacağınız doğal kili bir iki damla zeytinyağı ve su ile macun haline getirdikten sonra yüzünüze sürün. Kil yüzünüzde tamamen kuruduktan sonra iyice durulayın. Kil yağlanmayı önleyecek, zeytinyağı ise cildinize parlaklık ve yumuşaklık verecektir. Son olarak kil maskesi formülünü ve sodalı su formülünü uygulamadan önce cilt tipinize uygun bir sabunla temizleyin.

 

Plastik Temizlik Şişesinden Peçetelik Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. deterjan kutusundan peçetelik yapmak, evde kolay peçetelik yapmak ve plastik kutudan peçetelik hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir