Hamilelik Çatlaklarına Çözümler

Bayanların en zorlu dönemlerinden olan dokuz ay on günlük hamilelik dönemi beraberinde bir çok etkiyi de yaşatıyor. Hamilelik sonunda ne kadar büyük bir mutluluk olsa da bazen bayanlara çok zor günler veya durumlar yaşatabiliyor. Hamilelik bayan vücudunda bir çok bozukluğa neden olabiliyor. Fazla kilo alımı, selülitler, çatlaklar derken birde bakmışsınız ki bambaşka biri olmuşsunuz. Bu tür olumsuz etkilerin önüne geçmek için hamilelik döneminde bakım yapmaktan vazgeçmemek gerekiyor. Hamilelik döneminde vücutta meydana gelen en sinir bozucu bozukluk çatlaklar ve yırtıklardır. Vücut kilo aldığı için deri esner ve yırtılma yada çatlaklıklar meydana gelir. Bunların önüne geçmek için tabi ki ilk etapta kilo kontrolü için dengeli beslenmek gerekiyor. Beslenmenin yanında cilt bakımı da bu tür vücut bozukluklarının önüne geçmede çok etkili olacaktır.

 
 

hamile2

Zeytinyağı gibi doğal mineral kaynağı olan bitkisel yağların faydası saymakla bitmez. Asırlardır kullanılan bu formüller halen günümüzde de kullanılıyor. Hamilelik dönemin başlamasından itibaren bitkisel yağ karışımlarını vücudunuza sürekli olarak uygulayın. Her duştan önce bunu yapmayı unutmayın. Duştan sonra ise vücudunuzun nemini dengede tutmak için nemlendirici kremler ile masaj yapmamız gerekiyor. Özellikle soğukların arttığı bu günlerde vücut bozulmaya daha müsait olduğu için bu tür bakımları yapmakta büyük fayda vardır. Hamilelik dönemi sonrası ciltte kalıcı hasarların meydana gelmesini istemiyorsanız bakım yapmayı unutmayın.

 

Baş Örtüsü Modelleri başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. baş örtü bağlama teknikleri, baş örtü modelleri ve baş örtüsü modeller hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir