Sağlıklı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Sağlıklı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Bayanların hemen hemen hepsi sağlıklı saçlara kavuşmak ister. Sağlıklı saçlara sahip olmak için ise belli düzende ve aralıklarda bakım yapmak gerekiyor. Saçlarınıza bakım yapmak için pahalı ürünlere sahip olmaya gerek yok. Zaten çoğu uzman kozmetik ürünlerinin içinde bulundurduğu kimyasallar yüzünden saçlara faydadan daha çok zarar verdiğini açıkça belirtiyor.

2

 
 

Günümüzde para kazanmak adına çoğu kozmetik ürünün içine daha ucuza mal edebilmek için zararlı kimyasallar katılıyor. Bu yüzden hem cilt hem de saç bakımınızı evde doğal yöntemler ile yapmanızı tavsiye ederiz. Evde yapılan saç bakımları arasında en basit olan formül zeytinyağı formülüdür. Zeytinyağının faydaları saymakla bitmez. Sadece saçta değil ciltte, sağlıkta hemen hemen her alanda faydası olan bir doğal yağdır. Zeytinyağını banyo yapacağınız gün saçlarınızın diplerine çok fazla sürmeden uygulayın. Daha sonra parmaklarınızla derinize hafifçe masaj yapın. En son da saçınızı sıcak bir havlu yada streç film ile güzelce sarın. Vaktiniz olduğu kadar bekleyin. Daha sonra saçınızı şampuanla güzelce yıkayın. Zeytinyağı formülünü düzenli yaptığınızda saçlarınızda parlaklık ve sağlamlık olduğunu hissedeceksiniz.

Diğer bir evde yapılan saç bakım formülü de yumurta formülüdür. Yumurta ve bal ile saçlarınızın temel bakım ihtiyacını sağlayabilir ayrıca dökülmesini durdurabilirsiniz. Yumurta sarısını bir kaba ayırıp üstüne bir kaşık bal ekleyin. Karışımı iyice harmanladıktan sonra yine diplerinize çok sürmeden saçınıza uygulayın. Bu karışımı saçınızda çok bekletmeyin. Sonra güzelce durulayın. Bakımlı saçlara basit formüller ile kolayca kavuşabilirsiniz.

 

2015 Gelin Ayakkabısı Modelleri başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. gelin ayakkabıları, gelin ayakkabısı modelleri ve gelinlik modeli hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. Çiğdem diyor ki:

    siteniz gerçekten çok kaliteli bu bilgileri başka siteler vermiyor elinize sağlık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir