Topuklu Ayakkabının Zararları

Bayan olmak erkeklere göre çeşitli zorluklar ile mücadele etmeyi gerektirir. Bu gerek hayat konusunda gerek te kendine bakım konusunda yaşanır. Bir bayan görünüşü ile her zaman çekici olmak istiyor ise bazı moda zorluklarına katlanması gerekir. Bayan iseniz her girdiğiniz ortamda farklı bir kılıkta olmanız beklenir. Gündüz dışarı çıkarken ayrı, işe giderken ayrı, akşam yemeğe giderken ayrı bir görünümde olursunuz. Bayanları çekici ve şık gösteren bir aksesuar olan topuklu ayakkabılar son zamanlarda sağlık açısından büyük tehlikeler oluşturmaktadır. Çoğu bayan topuklu ayakkabıyı boyunu uzatmak için giyse de çoğu daha iyi modaya ayak uydurmak için giyer. Erkekler bayanlarda topuklu ayakkabı ve ojeye bayılırlar. Çekiciliği artıran topuklu ayakkabılar doğru seçilmediğinde sağlık sorunlarına yol açıyor. Eğer beş santimin üzerinde topuklu ayakkabılar kullanıyorsanız vücudunuz denge sağlamakta zorlanacaktır.

 
 

topuklu-ayakkabinin-zararlari

Günümüz profesyonel mankenleri bile bu tarz yüksek topuklu ayakkabılar giydiklerinde düşüp bir yerlerini kırabiliyorlar. Ciddi duruş bozuklukları, ayak kemiklerinde eğilme, topuk ve parmak sorunlarının ortaya çıkmasına neden olan topuklu ayakkabıları sıkça kullanmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Topuklu ayakkabının neden olduğu en ciddi hastalık bel fıtığıdır. Bel fıtığı duruş bozuklukları nedeni ile ortaya çıkabilmektedir. Çok yüksek topuklu ayakkabılar da duruşu bozduğu için belde ciddi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Ayrıca yürürken dizler zorlandığı için diz kısmında ciddi kireçlenmeler meydana gelmektedir. Topuklu ayakkabıyı kullanırken kaliteli olmasına, çok yüksek olmamasına dikkat edin ve sadece gerekli durumlarda kullanmaya özen gösterin.

 

Vajinismus Nedir? Nasıl Tedavi Olunur? başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. ciddi evlilik sorunları, cinsel hayat ve cinsel korku hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir