SALON TAKIMI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

salon-takimi-dantel-modeli4-737x415
Salon-Takimi-Dantel-Modeli-Yapimi

Tığ işi salon takımı dantel modeli yapımı

Salon takımı için çeyizler içerisine ekleyeceğiniz güzel bir dantel modeli arıyorsanız bugün sizlere göstereceğim dantel modeline mutlaka göz atmalısınız. Detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolar ile vereceğim salon takımı dantel modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

salon-takimi-dantel-modeli1

Youtube da El işi emek ister kanalında yer alan dantel modellerini daha önce sizlerle paylaşmıştım. Bugün yine size orada yer alan çok şık bir dantel modelinin yapımını göstereceğim. Yabancı bir kanaldan görülüp yapılan bu salon takımı danteli kar tanesine benzediği için kar tanesi modeli olarak adlandırılmış.

Özellikle çeyizleri içerisine şık ve gösterişli dantel modelleri eklemek isteyenler bu modelin detaylı yapım aşamasını mutlaka takip etsinler. Çeyizlik salon takımı dantel modeli yapımı için burada Altınbaşak markasının 50 numaralı polyester dantel ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış.

salon-takimi-dantel-modeli2

Modelin yapımına bir halka yapılarak başlanmış. Model ilk önce yuvarlak bir şekilde başlanıp daha sonra kare şeklinde veya kar tanesi şeklinde diyebileceğimiz bir modele dönüşüyor.

Salon takımı danteli için burada sizlere vereceğim ilk video içerisinde bu kare motifin nasıl yapılacağı açıklanmış. Motifin yapımı biraz zor diyebilirim. Modelin yapımında çok fazla ayrıntı var bu nedenle videodaki anlatımın dikkatli bir şekilde takip edilmesi gerekir. İkinci videoda ise yapılan motiflerin nasıl birleştirileceği gösterilmiş.

salon-takimi-dantel-modeli3

Salon takımı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*