SAMAN İPİNDEN NİHALE YAPIMI

 

 

0

 

Evde kolay yapılan nihale çalışmalarını paylaşmaya devam ediyorum. Bu yazımda yine sizlere çok güzel ve keyifli bir çalışmanın resimli anlatımlarını paylaştım.

Saman ipinden nihale yapmak için daha önce de benzer çalışmalar paylaşmıştım. Bu yazımda da yine çok güzel ve yapımı kolay olan hasır ipten nihale yapımını gösteren güzel bir tarif paylaştım.

Kolay bir şekilde evinizde zorlanmadan yapabileceğinizi düşünüyorum. Saman ipini temin ettikten sonra resimli anlatımdaki gibi sağlam bir tutkal ile iç içe geçirerek daire elde edinceye kadar dolamanız gerekiyor.

Ardından donmasını bekliyorsunuz. Bir süre sonra hasır ipten nihale çalışmanızı tamamlamış oluyorsunuz. Bu çalışmayı farklı şekillerde veya renklerde de yapabilirsiniz.

 

 

Bu sade anlatımı olup, fazla fazla yaparak para kazanabileceğiniz şekilde turistik yerlerde de satabilirsiniz. Şimdi sizleri anlatımı ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

saman-ipinden-nihale-yapimi

source : http://potuks.com/pin/hasir-iplerle-bardak-altligi-yapma-fikri/

 

 

Daha önce paylaştığımız AHŞAP BONCUKTAN BARDAK ALTLIĞI YAPMAK başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir