Saman İpten Vazo Yapmak

 

 

0

 

Evde saman ipten vazo yapmak isteyenler için harika bir çalışma paylaştım. Bu yazımda paylaştığım resimli anlatımda hasır ipten vazo yapmak isteyenlere adım adım tüm detaylar verilmiş. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı sizde evinizde zorlanmadan yapabilirsiniz. Daha önce hasırdan sepet yapmak, hasır ipten vazo yapımı ile ilgili çeşitli çalışmaları paylaşmıştım. Sitemizde yer alan kendin yap ve dekorasyon bölümlerinde bu tür benzer çalışmaları çoğunlukla görebilirsiniz. Bu yazımda paylaştığım çalışmada yapılan çalışmayı hasır ip, saman ip veya urgan ip ile yapabilirsiniz. Yapmanız gereken malzemeleri temin etmek ve resimli anlatımdan yararlanarak bu güzel çalışmayı yapmak. Bu güzel çalışmayı tamamlayınca içine yapay çiçek veya gerçek çiçek koyabilir ve evinizi güzelleştirebilirsiniz. Evde saman ipinden vazo yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • Saman ip.
  • Yapıştırıcı.
  • Boş kavanoz veya teneke kutu.

 

 

Malzemeleri bir araya getirdikten sonra boş teneke kutunun etrafını yapıştırıcı sürdükten sonra hemen sonrasından urgan ip veya saman ipini üzerine dolamanız gerekiyor. Sıkı sıkı doladıktan sonra çalışmayı tamamlayabilirsiniz. Yapımı hem eğlenceli hem de kolay olan bu güzel çalışmayı yaptıktan sonra evinizde dekoratif bir süs olarak kullanabilirsiniz. Saman ipten vazo yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

saman-ipten-vazo-yapmak

Saman ipten yapılan çalışmaları sitemizdeki dekorasyon kategorisinde bulabilirsiniz. Kendin yap bölümünde çeşitli vazo çalışmalarına ulaşabilirsiniz. Hasırdan vazo yapmak isteyenler farklı çalışmalar için sitemizde yer alan dekorasyon kategorisine göz atabilirler. Kolay gelsin.

source : http://www.buzzfeed.com/alannaokun/awesome-diy-gifts-you-can-make-in-under-an-hour?bfpi

 

 

Daha önce paylaştığımız Kuru Ağaç Dalından Çamaşır Askısı Yapmak başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir