Şeffaf Plastikten Akustik Yüzük Yapmak

 

 

0

 

Şeffaf Plastikten Akustik Yüzük Yapmak

Şeffaf plastikler olur ya hani… işte onlardan güzel ve harika yüzükler yapabilirsiniz. Bu makalemde sizlere plastik şeffaf malzeme kullanarak şık yüzükler yapılışını gösteren güzel bir resimli anlatım paylaştım. Yapılışı az çok anladım gibi ama yinede anlayanlar daha iyi ve kolay bir şekilde yapabileceklerdir.

Öncelikle şeffaf plastikten akustik yüzük yapmak için malzemeler şöyle ;

  • şeffaf plastik parça.
  • makas.
  • üzerine süs için boya.
  • fırın.
  • yanmaz kağıt.

Şeffaf plastiği oluşturacağınız yüzük boyutunda makas ile kesiyorsunuz. Şeffaf birazcık kalın olursa iyi olur. Bu tür şeffaf plastik malzemeler bazen satın aldığımız elektronik ürünlerden veya yeni bir laptop aldığınızda da ekranını korumak için kutunun içinden çıkabiliyor. Bu tür şeffaf plastikler işinize yarayabilir. Yada kolaylıkla kırtasiyeden de temin edebilirsiniz. Yapmanız gereken yüzük boyutunda kestikten sonra üzerine işlemeler yapmalısınız. Yada üzerinde nasıl şekiller olacaksa fırında ısıttıktan sonra üzerine kalıp olarak da basabilirsiniz. Fırında yanmaz kağıdın üzerinde çalışma tamamlandıktan sonra ısıtıp, çıkartmanız yeterlidir. Daha sonra parmağınızın kalınlığında bir malzeme ile yüzük kıvamına getirmeniz yeterli olacaktır. Donduktan sonra şık yüzüklere sahip olmuş olacaksınız. Bu tür takı çalışmaları yaparak turistik yerlerde kolaylıkla satışa sunabilirsiniz.

 

 

Şeffaf plastikten yüzük yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

seffaf-plastikten-akustik-yuzuk-yapmak

Son karede gördüğünüz gibi harika şık yüzükler yapılmış ve kullanılıyor. Sizde bu tür çalışmalar yaparak etrafınızdakileri şaşırtabilir ve farklı takılar ile onları kıskandırabilirsiniz. Aynı zamanda bu tür çalışmalar yaparak para da kazanabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://diyglory.com/diy-shrink-plastic-ring/

 

 

Daha önce paylaştığımız Evde Tişört Yenileme başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir