Şemsiyeden Abajur Nasıl Yapılıyor

eski-semsiyeden-abajur-yapimi3

Eski Şemsiye Değerlendirme

Evinizde bulunan şemsiyeleri eskiyince atıyorsanız, atmayın. Çünkü onları dekoratif anlamda kullanabiliriz. Boyayabilir veya bir yere süs eşyası olarak da asabiliriz. Yada lamba yapıp kullanabiliriz. Eskileri yenileme projemizde bu sefer sizlere eski şemsiyeden abajur yapımıyla alakalı birkaç örnek resim ve anlatımlı video paylaşmak istedik.

Şemsiyeden abajur nasıl yapılıyor diyenler olduğunu gördüm. Eski şemsiyeleri kırıp atıyorsanız veya ihtiyacı olan birilerine veriyorsanız fazla olan eski şemsiyelerinizden ayırın. Bu güzel çalışmayı yapacağız. Altta örnek ve yapılışı gösterilen çalışmayı zorlanmadan sizde yapabilirsiniz.

Çoğu zaman evimizde eskiyen eşyalarımızı veya bir şemsiyemizi işinin bittiğini düşünerek, atarız. Yada kullanmaz bir yerlere kaldırırız. Ancak geri dönüşüm mantığı ile hareket edecek olursanız, bu eşyaları değerlendirebilir ve evinizde güzel süs eşyalarına dönüştürebilirsiniz.

Bu yazımda paylaşacağım şemsiyeden abajur nasıl yapılıyor? çalışması sayesinde sizde evinizdeki kullanmadığınız şemsiyeleri kolaylıkla abajura çevirebilmeyi öğreneceksiniz. Evinizde bu tür çalışmalar yapmayı seviyorsanız, bu yazımda paylaşacağım çalışma çok hoşunuza gidecek. Evinizde kullanmadığınız eski şemsiyeniz varsa, resimli anlatımda gösterildiği gibi büyükse onunla harika abajurlar yapabilirsiniz.

Bu yazımızda olduğu gibi şemsiye kullanarak çok güzel bir şekilde abajür yapabilirsiniz. Şemsiye kullanarak çok farklı şeyler yapan insanoğlu, bu resimde de ayaklı abajur olarak şemsiyeyi kullanmayı tercih etmiş.

Sizde evinizdeki eski şemsiyeleriniz ile harikalar yaratabilirsiniz. Atmayın, kullanın eğlenceli süs eşyalarına dönüştürün.

Schirm Farben – umbrella shades – nuances parapluie

kaynak : https://www.tumblr.com/

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

1 Comment on Şemsiyeden Abajur Nasıl Yapılıyor

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*