SEVİMLİ BEBEKLER İÇİN RENKLİ KARECİK BATTANİYE

 

 

0

 

Kare kare renkli çok şık battaniyeyi bebekler için hazırlayabilir veya koltuk üzerine örtü olarak da düşünebilirsiniz. Yapımını açıklayacağım çalışmayı keyif alarak ve kısa sürede yapabileceksiniz.

Yapılacak kare renkli battaniyenin malzemeleri ise ; yün, nako, vizon, renk olarak turuncu, mavi ve yeşil yada istediğiniz renkler olabilir. 5 numara tığ, motif ise 30 adet yapılacak.

Bebeklere battaniye yapmaya hazırlanıyorsanız? bu modeli beğeneceğinizi ve yapmak isteyeceğinizi düşündüğüm için bu gün paylaşmak istedim. Karecik renkli battaniye olarak da isim verdiğim model şöyle yapılıyor ;

Renkli kare kutulu battaniye

İlk olarak 10 ilmek çekerek başlıyorsunuz. Halka halinde yaptıktan sonra da 2’li trabzan yaparak her 2 trabzan yaparak, araları için 2’şer zincir çekerek devam edeceksiniz. Şık bir bebek battaniyesi ve kesinlikle bittiğinde beğeneceksiniz.

Daha sonra 2. sıra için her trabzanın başına 2’li yapıp, köşelerde ise 3’lü trabzan yapacaksınız. Daha sonra 2 zincir çekip, yine 3 trabzan yaparak ilerliyorsunuz. Motifin son sıraları için ise her sıranın 22 trabzana tamamlamanız gerekiyor.

Örnek resimde de gördüğünüz gibi 4. sıra mavi, 1. sıra ve 2. sıra değişik renklerde örülmüş. Dolgu yaparak motifleri tamamlayarak sizde resimdeki gibi güzel bir battaniye oluşturabilirsiniz.

 

 

sevimli-bebekler-icin-renkli-karecikli-battaniye

sevimli-bebekler-icin-renkli-karecikli-battaniye

Motifleri iğneyle birleştirdikten sonra da kenarları için 1 sıra beyaz sık iğne yapacaksınız. 1 sıra da yine mavi sık iğne oyasında yine beyazla yapabilirsiniz. Astar geçirip, küçük yastık şeklinde de yapıp kullanabilirsiniz. Torun sahibiyseniz bu güzel modeli yapabilirsiniz.

Sitemizde daha önce de benzerlerine yer verdiğimizi hatırlıyorum. Değişik örgülerle görüşmek üzere iyi akşamlar.

 

Daha önce paylaştığımız HARİKA GÖRÜNTÜSÜYLE FİRKETE ŞAL MODELİ başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir