SEVİMLİ PONPONLU ŞİRİN BEBEK UYKU TULUMU

 

 

0

 

Bebek örgülerini sizde benim gibi seviyorsanız ve yeni doğan bebeği olanlara değişik bir bebek hediyesi sunabilirsiniz. Bahsettiğim değişik örgü ise bebek tulumu olup, yapımını altta detaylıca açıkladım. Tarifimden yararlanıp sizde örgü bebek tulumu yapıp sevdiklerinizin yeni doğan bebekleri için hediye olarak vermeyi düşünebilirsiniz.

Yapımı gayet kolay ve hemen biten bir çalışma olup, altta bitmiş halinin örneği de mevcut. Hatta yaparken eğlenebileceğiniz bir örgüdür diyebilirim. Bebek örgülerinden olan tulum çalışması ise şöyle başlıyor ;

Aysel hanımın paylaşımı olan çalışma şu şekilde ; ilk olarak malzemeler bebek yünü, 7 tane ip, 6 numara şiş gerekiyor. Daha sonra 86 ilmek ile örgüye başlıyorsunuz. 86 ilmek üzerine ise 2 düz ve 2 ters yapıp, toplamda 5 karış olacak şekilde öreceksiniz.

Örgü ponponlu bebek tulumu yapılışı

Daha sonra ise ön kısmı için model döşeceksiniz. İlk olarak haroşa örüp, 4 sıra haroşa ördükten sonra ise iki yandan hemen ilmek yerlerinden 8 ilmekle haroşa örgüsü için yine 2 yan ve tam ortadan da saç örgüsü kısmı için yer bırakacaksınız.

orgu-bebek-tulumu-yapilisi

orgu-bebek-tulumu-yapilisi

Sonrasında 23 ilmek tek örgü olacak. Akabinde 20 sırada 1 dört sıra haroşa üstüne yine aynı model şekli için 4 tane olur olmaz portbebeyi tamamlayacaksınız. 4 sıra haroşa örüp bitirdikten sonra da ilik sayıları sizde değişebilir veya istediğiniz genişliğe kadar yapabilirsiniz.

 

 

el-isi-orgu-bebek-uyku-tulumu

Örgünün üst kısmı için 2 ucu birleştirip, yine iç kısımdan dikeceksiniz. Bu güzel portbebeyi özellikle de bebelerin üşümemesi için kullanmak gerekiyor. Bu üşüme sorununu da ortadan kaldırıyor.

Örgü tulum ile yeni doğmuş bebeği ana kucağında sımsıkı sarabilir ve üşümemesini sağlayabilirsiniz. Satın alabileceğiniz yerler var. Ancak örgü yani kendinizin örmesi hiç bir şeyin yerini almaz. Bu yüzden öğrenip sizde örmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Örgü bebek tulumunda süsleme için motif kısımlarına ponpon ekleyebilirsiniz. Örnekte ponponlar var. Örgü bebek tulum modelinin değişiklerini buldukça yine sizlere sunmaya devam edeceğim. İyi günler hanımlar.

 

Daha önce paylaştığımız AŞIK OLACAĞINIZ ÇEYİZLİK TIĞ İŞİ YELEK başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir