SICAK TUTACAK RENKLİ BAYAN ATKISI YAPACAĞIZ

 

 

0

 

Artık Kasım ayı da bitiyor. Kış iyiden iyiye yaklaştı. Soğuklar kapıda ve artık sıkı giyinme zamanı diyorum. Atkı yapımında daha değişik ve renkli olarak yapılacak güzel bir modeli tarafınıza ileteceğim.

Yapımı son derece kolay ve anlatımdan yararlanarak sizde evinizde örgü üzerine çalışmalar yapıyorsanız, kısa sürede yapıp kullanmaya hazır hale getirebilirsiniz. İlk olarak bayan atkı modeli olarak da bu örneğin benzerlerine rastlamış olabileceğinizi söylemek isterim.

Renkli örgü bayan atkısı

Renk zevkiniz ne ise o renkleri tercih edebilirsiniz. İlk olarak malzemeler 5.5 numaralı şiş lazım. 3 farklı renkte ip kullanılmış. Siz ister anlatımdaki gibi isterseniz de kendinize özel renkler belirleyip işleme koyulabilirsiniz.

renkli-bayan-atkisi-orgu

renkli-bayan-atkisi-orgu

Atkı boyutunu ilk olarak kendiniz belirleyeceksiniz. İstediğiniz ölçüde yapabilirsiniz. Kimisi büyük seviyor. Kimisi uzun dar seviyor. Farklı zevklere hitap edecek bir atkı modeli yapacağız.

 

 

Atkı yapımına ilk olarak 24 ilmek atarak başlayacaksınız. 2 sıra için haroşa örüp, yine 3. sırayı ise haroşa ördükten sonra sıra sonunda 1 ilmek şişte bırakıp, geri döneceksiniz. 4. sıra örüp, 5. sıra sonunda yine 1 ilmek bırakıp, geri döneceksiniz.

Bu aşamayı 1 ilmek kalana kadar örmeye devam edip yapacaksınız. Diğer 2. renk ipe geçip, şişte kalan 24 ilmeği ise haroşa öreceksiniz. Yine bu sefer ilmekler ters yönde boş bırakıp, her kullanılan renk iplik için boş ilmek sayısı 24 olduğunda diğer renk kullanılacak.

sicak-tutacak-renkli-bayan-atkisi-yapalim

Atkı örmeye devam ederken, atkının uzunluğunu istediğiniz ölçüye geldiğinde kesebilirsiniz. Şık ve kullanışlı bir atkı yaptığınızı eklemek isterim. Renk olarak zıt renkler veya uyumlu renkler kullanarak harika cazip bayan atkıları yapabileceğinizi söylemek isterim.

Örgü atkı çalışmalarında zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. Kısa sürede biteceğini bildiğiniz için zevkle örüp, örgü bayan atkı modelini bir an önce ortaya çıkartmak isteyeceksiniz. Umarım bu güzel çalışma için bir teşekkürü hak etmişimdir. İyi hafta sonları dilerim hanımlar.

 

 

Daha önce paylaştığımız MUAZZAM GÖRÜNTÜSÜYLE YAKADAN BAŞLAMALI YELEK başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir