ŞİŞ İŞİ İKİ RENKLİ İLMEK NASIL ATILIR?

 

 

0

 

Şişe iki ilmek atmak

Şiş işleriyle uğraşıyorsanız sizlere bu yazımda çok güzel bir çalışmanın anlatımını hem yazılı hem de resimli paylaşmak istedim. Benim çok işime yarayan bir yöntem olduğunu söyleyebilirim.

İki renkli örgü modelleri ile uğraşıyorsanız çok işinize yarayacak. Şişe iki ayrı renk ilmek atma işlemi nasıl yapılır daha detaylı öğreneceksiniz. Bilmiyorsanız da benim gibi sizde yeni öğrenenlerden olacaksınız.

İki renkli örgü modellerinde ilk olarak bir rengi lastik örerek, daha sonra da örnek kısmı için öteki renk ile ekleniyordu. Fakat bu teknik sayesinde isteyen lastik kısmını iki renkli olarak yapabilir. Hatta üç renkli örgü modellerinde de bu tekniği yapabileceğinizi söyleyebilirim.

Şişe iki ayrı renk ilmek atmak için malzemeler ise ;

  • farklı renkte örgü ipliği.
  • şiş.

Önce iki ipi uzunca bırakarak resimli anlatımdaki gibi düğüm atacaksınız. Daha sonra bu düğümü fazla sıkmadan şişe geçireceksiniz. Sonra da iki ilmek arasından şişe geçirip, sonra da ana renk hangisi ise onu şişe dolayarak kendinize doğru çekin. Sonra da ilmeği sol şişe takın.

 

 

sisle-iki-renkli-ilmek-nasil-atilir

sisle-iki-renkli-ilmek-nasil-atilir

Daha sonra ise iki aynı renk olan ilmeğin arasından tekrar şişi geçirerek, öteki renkli ipi şişe geçireceksiniz. Sonra da ilmeği sol şişe takacaksınız. Tüm aşamalar bu şekilde olup, istediğiniz uzunlukta yapabilirsiniz.

Şişe iki renkli ilmek nasıl atılır

İlmekler atıldıktan sonra ise şişe örgüye başlayacağınız anlamına gelecektir. Güzel bir yöntem ve bilmeyenlere de öğretirseniz sevinirim. Paylaşırsanız ise ayrı bir mutlu olurum. İyi günler hanımlar.

kaynak : http://blog.nobleknits.com/blog/2015/8/6/pop-your-projects-with-the-2-color-italian-cast-on

 

 

Daha önce paylaştığımız KEÇEDEN NASIL BULUT YASTIK YAPILIR? başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Serap Çetintürk

Moda üzerine bilgim çok. Trend giysiler, örgüler ve ev hanımlarına uygun önerilerim olacak. Paylaşımlarım sizi çok değiştirecek ve modayı benimle yakından takip edeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir