ŞİŞ ÖRGÜSÜ DANTEL ÖRNEĞİ

 

 

0

 

Şiş örgü dantel modeli olarak da bilinen örneği öğrenerek çok güzel bluzlar yapmada kullanabilirsiniz. Yelek modeli ve hırka gibi çalışmalarda işinize yarayacak güzel örgüleri paylaşmaya devam ediyoruz.

Şiş örgüsüyle yapılan örneği battaniye yapımında da tercih edebilirsiniz. Ben öyle düşünüyorum. Anne olmaya yeni hazırlananlar için örgüye yeni başlama aşaması olarak bu örneği öneriyorum. Hem kolay yapımı var. Hem de sıkılmadan keyif alarak sürdüreceğiniz örgülerden olduğunu söyleyebilirim.

Şiş ile örgü dantel modelinin anlatımı

Güzel modelimiz 2 tur tekrarı ile oluşan ip dolama ve ajurlu örgü modeli olarak belirtiliyor. Model için çift sayıyla ilmek atıp başlıyorsunuz. Hemen her iki kenar için 1’er ilmek kenar ilmeği örülecek.

Bebek yünü ve 4,5 şiş kullanacaksınız. 20 ilmek ve 2 kenar ilmeğiyle birlikte 22 ilmek atıp başlayacaksınız. 1. tur işleminde ilk olarak birinci ilmeği düz örüp, şişe 1 kez ip doladıktan sonra 1 ilmek düz öreceksiniz.

Dolayıp aldığınız ilmeği ise ördüğünüz ilmek üstünden geçirerek keseceksiniz. Sıra sonu için bu işlemi 1 kez ip dola, 1 ilmek düz örüp, yine doladığınızı üstünden geçirip kes biçiminde tekrar edeceksiniz.

 

 

sis-orgusu-dantel-modeli

sis-orgusu-dantel-modeli

2. tur işleminde ise tüm sıra ters olarak örülecek. Model yapılışında takıldığını zbir yer olursa altta yabancı anlatım yer alıyor. Sesini kısıp ben izledim. Sizde öyle yapabilirsiniz.

Şiş işi dantel modeli video

Bebek battaniyesi veya bebek hırkalarında mutlaka önerdiğim bir örnek olup, bittikten sonra çok güzel bir görünüme sahip örgü modeli ortaya çıkarttığınızı göreceksiniz. Videoyu sessize alıp izleyerek sizde şiş yelek örneği yapabilir veya şiş işi çalışmalarınızda bu güzel örgüyü kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Bir başka örgü modeli ve anlatımı ile buluşmak üzere, şimdilik iyi günler diliyorum. Çok güzel modellerle yine beraber olacağız.

 

Daha önce paylaştığımız PITIRCIK KARELİ BATTANİYE YATAK ÖRTÜSÜ başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir