Eski Penyeden Örgü Saç Bandı Yap

Evde eski penyeden örgü saç bandı yapmak için bir önceki paylaştığım çalışmalara benzer yine güzel bir proje paylaştım. Eski penyenizi atmaya kıyamıyorsanız, onu kesip örgü saç bandı haline getirebilirsiniz. Örgü saç bandı yapmak oldukça kolay ve eğlenceli bir çalışmadır.

Evde kolaylıkla yapabilir ve zorlanmadan harika saç bandı modelleri yapabilirsiniz. Eski tişörtten örgü saç bandı yapmak için paylaştığım resimli anlatımda ki tüm detaylar sırasıyla paylaşılmış. Bu güzel çalışmayı yapmanız için gerekli malzemeler ise şöyle ;

  • makas.
  • eski penye.
  • iğne iplik.

Bu çalışmayı bileklik yapmak için de kullanabilirsiniz. İster başınıza örgü saç bandı olarak yapabilirsiniz. İsterseniz biraz küçük bir şekilde örgü kolye yapabilir veya eski penyeden örgü bileklik olarak da yapmayı düşünebilirsiniz. Yapımı kolay olan bu çalışmanın tüm anlatımı resimli örnekte mevcut. Şimdi sizleri eski tişörtten örgü bileklik yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

 
 

eski-penyeden-orgu-sac-bandi-yapmak

Penyeden örgü bileklik yapmak için de bu güzel çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz. Örgü yapımı için eski tişörtten 4/5 adet uzun parça kumaş kesmeniz yeterli olacaktır. Kestiğiniz örgü kumaş parçalarını örgü tekniği ile birbirine örebilir ve bileklik yada kolye yapabilirsiniz. Evde eski penyeden örgü bileklik yapmak için paylaştığım resimli anlatımdaki gibi sizde eskiyen ve atmaya bir türlü kıyamadığınız tişört veya penyelerinizi bu çalışma için kullanmayı düşünebilirsiniz. Evde kolay örgü bileklik yapmak için diğer çalışmalar ise hemen bu yazımın altında karşınıza benzer yazılar şeklinde çıkacaktır. Kolay gelsin.

source : http://theberry.com/2014/01/19/sunday-brunch-50-photos-39/

 

Eski Penyeden Saç Bandanası Yap başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. bandana cheveux T-shirt, eski penyeden saç bandana yap ve eski tişörtten saç bandana yap hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir