TAŞ VE BAKIR TELLE SÜS AĞAÇ YAPMAK

 

 

0

 

Taş ve bakır telle süs ağaç yapmak için çok güzel bir çalışma keşif ettim. Taş kullanıyorsunuz, bakır telleri büküyorsunuz ve ortaya çok güzel bir süs ağaç modeli çıkıyor. Taş olarak herhangi bir ağırlık olacak şekilde farklı malzeme de kullanabilirsiniz. Evde bu tür ilkel süs çalışmaları her zaman tercih edilir. Dekorasyon bakımından evi güzelleştirdiğine inanırız. Taş ve bakır telle ağaç süs yapımıyla alakalı malzemelere göz atacak olursak ;

  • Taş.
  • Bakır tel.
  • Yapıştırıcı.
  • Renkli süs malzemeleri.
  • İncik boncuk.
  • Pense.
  • İğne iplik.

Malzemeleri temin eder etmez işe koyulabileceğiniz güzel bir çalışmadır. Ben çok beğendim ve en kısa sürede bir pazar günü bu güzel süsü evim için yapmayı düşünüyorum. Yapımına gelince öncelikle bakır tellerden çok olması gerekiyor. Birkaç bakır teli uzunca bir şekilde büküp, taşın üzerinde sabitliyoruz. Daha sonra bükülen tellere süs yapıştırma veya bağlama yöntemi ile süs ağaç çalışmasının şablonunu küçükten ortaya çıkarıyoruz.

 

 

Tel üstüne benim önerim resim albümü olarak da sevdiklerinizin veya gittiğiniz yerlerin resimlerini yerleştirebilirsiniz. Bence güzel olur ve fotoğraf köşesi olarak kullanabilirsiniz. Kurumuş ağaç dallarından yapılmış süs çalışmasına çok benziyor. Ancak yine de farklı ve güzel bir çalışma yaptıklarını söyleyebilirim.

tas-ve-bakir-telle-sus-agac-yapmak

tas-ve-bakir-telle-sus-agac-yapmak

Yapılan çalışma da tellere mercan taşı, süs parlak taşlar ve değişik malzemeler kullanılarak çalışma tamamlanmış. Bu tür süsleri bulamasanız bile incik boncuk kullanabilirsiniz. Ancak hobi marketlerde veya incik boncuk dükkanlarında bu tür süs paketlerini alarak sizde aynısını yapabilirsiniz. Ben yapınca sosyal medya adresimizden sizlere paylaşacağım. Şimdilik kolay gelsin.

 

 

Daha önce paylaştığımız KARTONDAN KALP RESİM ÇERÇEVESİ YAPMAK başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir