TAŞLI BABET PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tig-İsi-Babet-Patik-Yapimi

Çeyizler için çok şık taşlı babet patik yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık bir babet patik yapımı göstermek istiyorum. Çok şık ve gösterişli olan bu babet modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak olan bir model. Bu babet patiğin detaylı yapım aşamasını sizlere videolu anlatım ile vereceğim.

Babet patik modellerini sizlerle sık sık paylaşmaya çalışıyorum. Daha önce hem tığ ile hem de şiş örgüsü ile yapılan babet patik modelleri göstermiştim. Çeyiz hazırlıkları yapanlar daha önce gösterdiğim modellere de göz atabilirler.

Bugün sizlere göstereceğim taşlı babet patik modeli keçe taban üzerine yapılmış olan bir model. Tabi isterseniz bu modelin tabanını yine tığ oyası ile kendinizde hazırlayabilirsiniz. Ama keçe taban üzerine yaptığınız zaman hem daha uzun süre kullanabilirsiniz hem de taban yapmak için uğraşmayıp daha kısa sürede babeti yapabilirsiniz. Ayrıca keçe taban üzerine yapılınca sanki bir ayakkabı görüntüsü oluştuğu içinde bu yönden de daha şık duruyor.

Tığ işi babet yapımı için burada açık renk tonlarında Nako pırlanta markalı ip kullanılmış. İsterseniz normal örgü ipleri ile veya patik ipleri ile de bu babeti yapabilirsiniz. Ama bu ip ile babet daha şık olmuş. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Patik için birde ayak numaranıza uygun olarak keçe taban kullanılmış. Patiği süslemek için ise hazır taşlı süslemeler kullanılmış.

Tığ işi taşlı babet patik yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*