TAVŞAN TÜYÜ İP İLE YAPILAN ŞİŞ ÖRGÜSÜ HIRKA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tavsan-Tuyu-Sis-Orgusu-Hirka-Yapimi

Tavşan tüyü ip ile ile yapılan şık ve gösterişli bir hırka modeli

Sizlere daha önce farklı hırka modellerinin yapımını göstermiştim. Bugünde yine çok şık ve gösterişli görenlerin dönüp dönüp bir daha bakacağı çok şık bir şiş örgüsü hırka modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu hırka modelini ben çok beğendim ve sizlerinde beğeneceğinizi düşünüyorum. Bu nedenle de sizlere bu hırkanın detaylı yapım aşamasını gösteren videoyu da sunacağım.

Hobimmodam örgü youtube kanalındaki örgü işlerine bayılıyorum. Çok şık ve gösterişli modellerin anlatımı yapılıyor. Bende burada gördüğüm modelleri sizlerle sık sık paylaşmaya çalışıyorum. Bugün göstereceğim hırka modeli aslında şiş örgüsü ile yapılan basit bir model olsa da kullanılan ip sayesinde ve farklı renklerin bir arada kullanılması ile oluşmuş çok gösterişli bir model.

Tavşan tüyü hırka modeli için renkli örgü ipleri kullanılmış. Burada kullanılan tavşan tüyü ipler ince olduğu için aynı renkte angora ipler alınarak bu ipler iki kat halinde kullanılmış ve daha kalın dokulu yumuşak bir ip elde edilmiş. Şiş olarak ise 6 mm’lik bir şiş kullanılmış.

Hırkanın yapımına arkadan etek ucundan başlanarak 4 tane farklı renk kullanılıp her renk ile 40 ar sıra örülerek arka kısım yapılmış. Daha sonra ise hırkanın ön kısımları ve kol kısımları yapılmış. Bu şekilde hırka modeli tamamlanmış.

Tavşan tüyü şiş örgüsü hırka yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*