TEPSİDE TURTA YAPMAK

 

 

0

 

Tepside turta yapmak isteyenler için bir örnek buldum. Bu güzel örnekte yapılmış hali gözüküyor. Nasıl yapacağınız tarif olarak verilmemiş. Ancak kabaca ne yapmanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Turta yapımını az çok bilirsiniz.

Açtığınız hamur içine malzemesini koyduktan sonra büzerek, tepsi üzerine iç içe sırasıyla dizmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede tepside turta yapıp, bol keseden herkese dağıtabilirsiniz.

Bu tür turta yapımını ilk kez gördüğüm için paylaşmak istedim. Hazır ramazan ayı da bitti. Artık bu tür hamur işleri yapıp tüketebiliriz. Ancak kilo problemi yaşayanlara pek tavsiye etmiyorum.

 

 

Malum hamur işi ve kilo almada birebir bir yiyecek. O yüzden sevenler için nasıl yapıldığını ve yapıldığında nasıl göründüğünü görmeleri için paylaşmak istedim. Canınız çektiyse de şimdiden özür dilerim. Afiyet olsun dileklerimle…

source

tepside-turta-yapmak

 

 

Daha önce paylaştığımız YASTIK ÜSTÜNE KEÇEDEN SÜS YAPMAK başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir