Baş Örtüsü Modelleri

Tesettürlü bayanların kıyafet konusundaki seçenekleri açık bayanlara göre bazen daha az olabiliyor. İlk zamanlar çoğu tesettürlü kişi kıyafette zorluluk çekmekteydi. Şimdilerde ise eskiye göre daha fazla model seçeneği oldu.
Tesettürlü bayanların giyimlerinde en çok dikkat ettikleri nokta baş örtüleridir. Saçları kapalı olduğu için baş bölgesinde farklı baş örtü bağlama teknikleri ile dikkat çekmek isterler. Daha önce tek tük baş örtüsü bağlama şekilleri vardı. Şimdilerde ise hem baş örtü modelleri arttı hem de bağlama şekilleri farklılık göstermeye başladı. Son zamanlarda daha çok genç bayanalar arasında eşarptan daha çok atkı eşarplar çok fazla kullanılmaya başlandı. Çünkü eşarplarda örtü şekli pek değişmiyor. Ama atkı modellerinde birden fazla model yapmanız mümkündür.

 
 

Suriye’de çıkan iç savaş sonucu ülkemize gelen Suriyeli bayanlarında baş örtüsü Türk bayanlar tarafından yapılmaya başlandı. Baya rağbet gören bu model oldukça moda olmaya başladı. Atkılarda ucu püsküllü modeller arka kısımda yada ön tarafta bağlandıktan sonra iki yana bırakıldığında hem günlük kombinlerde hem de şık modellerde çok trend bir görünüm ortaya çıkarıyor. Bazı atkı modellerinde her iki yüzü farklı renklerde olanlarda çok fazla kullanılmaya başlandı. Fakat bu renklerin aynı tonun renkleri olması gerekiyor. Aksi halde ortaya rüküş ve kötü bir görünüm çıkmaktadır. Eşarplarda ise genelde alt kısmı kıyafetinizin içerisine koyup gece kombinlerinde şık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

 

En Güzel Bebek Yelek Modelleri başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. 2015 bebek yelek modelleri, 2016 yelek modelleri ve erkek bebek yelek modelleri hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir