Tezhip Nedir? Tezhip Örnekleri

 

 

0

 

Tezhip

Bu yazımızda sizlere tezhip nedir? nasıl yapılır? örnekleri nelerdir? bu sorulara cevaplar hazırladık. Tezhip eski bir süsleme sanatıdır. Arapçada ” altınlama ” veya ” yaldızlama ” anlamına gelmektedir.

Fakat tezhip sadece altınla değil, boyayla da yapılmaktadır. Tezhip sanatı daha çok yazma kitapların sayfalarını, hat levhalarının kenarlarını süslemede kullanılmıştır. Aşağıda sizin için derlediğimiz en güzel tezhip örnekleri yer almaktadır.

 

 

Tezhip sanatına merakınız varsa alttaki örneklere bayılacaksınız. Hepsi çok güzel ve değişik çalışmaların nasıl yapıldığını anlatan çalışmaları araştırıyorum. Bulduğumda bu güzel çalışmaya iliştirip yayınlayacağım. Sizde bu güzel çalışmaları yapabiliyorsanız veya yaptırmak istiyorsanız hemen bu yazımızın altına yorum bırakmanızı isteriz. Kolay gelsin.

 

Daha önce paylaştığımız Kolay Bileklik Yapımı başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir