Tezhip Nedir? Tezhip Örnekleri


tezhip-ornekleri26-444x415

Tezhip

Bu yazımızda sizlere tezhip nedir? nasıl yapılır? örnekleri nelerdir? bu sorulara cevaplar hazırladık. Tezhip eski bir süsleme sanatıdır. Arapçada ” altınlama ” veya ” yaldızlama ” anlamına gelmektedir.

Fakat tezhip sadece altınla değil, boyayla da yapılmaktadır. Tezhip sanatı daha çok yazma kitapların sayfalarını, hat levhalarının kenarlarını süslemede kullanılmıştır. Aşağıda sizin için derlediğimiz en güzel tezhip örnekleri yer almaktadır.


Tezhip sanatına merakınız varsa alttaki örneklere bayılacaksınız. Hepsi çok güzel ve değişik çalışmaların nasıl yapıldığını anlatan çalışmaları araştırıyorum. Bulduğumda bu güzel çalışmaya iliştirip yayınlayacağım. Sizde bu güzel çalışmaları yapabiliyorsanız veya yaptırmak istiyorsanız hemen bu yazımızın altına yorum bırakmanızı isteriz. Kolay gelsin.

Kolay Bileklik Yapımı başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*