TIĞ İŞİ BAŞAK ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPILIŞI

orgu-basak-ornegi-tig-isi

Tığ işi başak örgüsü

Tığ işinden yapılan bu güzel örgü başak modelini sizde öğrenip, harika modelleri ortaya çıkarabilirsiniz. Rus bir kanalda keşif ettiğim bu güzel çalışmayı yapan hanım gerçekten örgü uzmanı diyebilirim.

Kolayca modeli kavrayabilmeniz için önerim videoyu izlerken sessize alın ve modeli kavradıktan sonra hemen yapmaya tığ işiyle başlayabilirsiniz. Tığ işi başak örneğini öğrendikten sonra çok güzel kazak modeli, örgü hırka örnekleri ortaya çıkarabilirsiniz diye düşünüyorum.

Bu tür benzer çalışmaları daha önce de sitemizde paylaşmıştık. Anlatımlı başak tarlası örgü modeli de yine bunu andırıyor. Ancak bu daha bir değişik ve iki renk iple örülüyor. Tığ işi başak modelini öğrenip çok güzel lif modeli de yapılabilir diye düşünüyorum.

Ancak örgü hırka yapımında kullanmalısınız hanımlar. Zor tarafı fazla yok. Kısa sürede öğrenip örgü kazak veya çocuklara örgü süveter de yapabilirsiniz. Hatta biraz işi abartıp, masa örtüsü veya örgü örtü modeli de yapılabilir diye düşünüyorum. Ama uzun sürecektir.

orgu-basak-ornegi-tig-isi

Tığ işinden yapılan bu güzel ve müthiş çalışmanın benzerlerini yine bulunca sizlere sunacağım hanımlar. Farklı bir model ve tığ işi örümcek örgü modeli olarak da bazı yerlerde benzer modelini görebilirsiniz.

Tığ işi örgü başak modeli

Tığ işi ile yapılan bu güzel çalışmayı öğrendikten sonra kendinizce özelleştirebilir ve örgüye motif ekleyerek değişik örnekler ortaya çıkarabilirsiniz diye düşünüyorum. Güzel örgü modellerinde görüşmek dileğiyle hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UC47Ci0AbAEcIvckWXirjHig

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*