Tığ İşi Çiçek Motifi Yapımı Resimli Anlatım

1x1.trans

Tığ işi kadınların hem keyifle hem de harika modeller çıkardıkları işlerin başında gelir. Tığ işi yaparak birçok ürün elde etmek mümkün olduğu gibi kadınlar bunları tığ işi çiçek motifi yapımı resimli anlatım ile daha görsel hale getirirler. Dantel ipiyle yapılan tığ işleri çeyizlerin vazgeçilmez parçalarıdır. Dantel masa örtüleri, sehpa örtüleri değişik motifler kullanılarak yapılır ve evlere asalet katar.

El işi ürünlerin değeri bir başkadır. Emek verilerek hazırlanan bu ürünler hem özgündür hem de kadınların kendilerini ifade etmelerinin bir yoludur. Her ne kadar hazır tekstil ürünleri piyasada geniş bir yer kaplasa da el işi yapılan çalışmalar her zaman değerini korumaya devam eder. Tığ ile masa örtüleri, yatak örtüleri, paspaslar, havlu kenarları ve benzeri daha pek çok ürün yapılabilir.

Ayrıca patik, yelek, hırka veya şal gibi giyim eşyaları da hazırlanabilir. Kadınlar yaptıkları tığ işi çalışmaları değişik motiflerle süsler ve en çok tercih edilen tığ işi çiçek motifi yapımı resimli anlatım olmaktadır. Çiçek motifleri onlarca değişik modelde hazırlanabilir. İnternet bu konuda kadınlara sınırsız bir kaynak sunmaktadır.

İnternet üzerinde sayısız çiçek motifi bulunmaktadır ve tığ işine yeni başlayan kadınlar için de basit çiçek motifi tarifleri vardır. Bu tariflerde çiçek motiflerinin yapılışı resimli ya da videolu seçeneklerde detaylı olarak anlatılmaktadır ve yeni başlayanlar dahi bu tariflerden yola çıkarak çeşitli çiçek motifleri yapabilmektedir.


tig-isi-cicek-motifi-yapimi1
tig-isi-cicek-motifi-yapimi
tig-isi-cicek-motifi-yapimi21
tig-isi-cicek-motifi-yapimi

 

 

 

source : http://mirpetel.ru/uzory/40-cvety-fialki-kryuchkom.html

gehäkelten Blumenmotiv – crocheted flower motif – motif de fleur au crochet – uncinetto motivo floreale – crocheted motivo da flor – hæklet blomst motiv

Bardak Boyama Teknikleri başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*