TIĞ İŞİ ÇİÇEK MOTİFLİ BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI

1x1.trans
Cicek-Motifli-Battaniye

Çiçekli bebek battaniyesi yapımı

Bebekler için yapabileceğiniz örgü işlerinden birisi de örgü bebek battaniyeleridir. Bizde bugün sizler için oldukça basit ve renkli çiçek motifli bir bebek battaniyesi modeli hazırladık.

cicekli-battaniye-yapımı1-375x500

Çiçek motifli bebek battaniyesinin yapılışında basit tığ işi teknikleri kullanılmış. Bir halka etrafına 6 tane ikili gruplar halinde trabzanlarla direkler yapılmış. Bunun etrafında ise yine ikili gruplar halinde trabzanlar yapılarak motif büyültülmüş. Çiçek dilimlerini tamamlamak için ise yapılan ikili trabzan gruplarının arasına tekrar trabzanlar yapılarak çiçek motifi oluşturulmuş.

cicekli-battaniye-yapımı2-375x500

Bir üst sırada ise beyaz renk ile sık iğne  yapılarak tamamlanmış. Bir üst sırada ise trabzanlar yapılmış. Bu sırada yapılan trabzanlardan sonra motifler birbirine bağlanmış.


cicekli-battaniye-yapımı3-375x500

Bu şekilde yapılan motifler birbirlerine birleştirilmiş. Motiflerin arasında yarım kalan yerler için ise yarım çiçek motifleri yapılarak battaniye tamamlanmış.

Çiçek motifli battaniye modelinin en son sırasında ise beyaz ip ile battaniyenin kenarı çevrildikten sonra yine trabzanlar ile yarım çiçek motifleri yapılmış.

ç-375x500

Çiçek motifli battaniye için farklı renklerde ipler kullanılmış. Elinizde kalmış olan ipleri değerlendirmek için bu battaniye modeli sizin için bir alternatif olabilir. Yapımı oldukça basit olan bu battaniye modelinde sarı, yeşil, mavi, yavru ağzı gibi renkler kullanılmış ve motiflerin kenarlarına beyaz ip kullanılmış. Böylece çok şık durmuş.

Kız çocuklar için battaniye modeli arıyorsanız eğer bu çiçek motifli battaniye sizin için iyi bir alternatif olabilir. Yapımı oldukça kolay olduğu için de zorlanmadan yapabilirsiniz.

kaynak: https://www.etsy.com

KUMAŞTAN KOLAY SANDALYE KILIFI HAZIRLAMA başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*