TIĞ İŞİ İLE BİRLEŞTİRİLMİŞ KUMAŞ BATTANİYE YAPIMI

kumas-suslemeli-battaniye3-520x415
Kumas-Suslemeli-Battaniye

Farklı bir battaniye modeli

Bugün sizler için güzel, eğlenceli ve farklı bir battaniye modeli buldum. Tığ işi kumaş süslemeli battaniye modeli yapımı oldukça basit olan şık ve kullanışlı bir battaniye modeli.

Tığ işi süslemeli kumaş battaniye modeli yapımı için evinizde bulunan eski farklı renklerdeki kumaşları kullanabilirsiniz. Buradaki görselde yer alan kumaşların her biri farklı renklerde ve desenlerde. Sizde evinizde bulunan eski kıyafet, gömlek, etek kısacası aklınıza gelebilecek her türlü kumaşı bu battaniye yapımında kullanabilirsiniz.

kumas-suslemeli-battaniye4-375x500

Battaniye yapımı için öncelikle kumaşları istenilen boyutlarda kesin burada kumaş küçük kareler halinde kesilerek kullanılmış. Siz istediğiniz boyda kesebilirsiniz.

kumas-suslemeli-battaniye5-375x500

Yalnız bu battaniye yapımında tığ işi ile örgü yapmanın yanı sıra dikiş makinasına da ihtiyacınız olacak. Çünkü kumaşları kestikten sonra önce makine dikişi ile kenarlarını dikmelisiniz. Daha sonra tığ işi yapmadan önce kumaşların kenarlarını bir iğne ve seçtiğiniz renk ip yardımı ile burada olduğu gibi küçük kareler yapacak şekilde dikmelisiniz. Bu dikiş tekniğini internetten öğrenebilirsiniz.

kumas-suslemeli-battaniye1

Hazırladığınız bu küçük kumaş parçaların her birinin üzerine trabzanlar yaparak tamamlamalısınız. En sonunda ise yaptığınız bu küçük kare parçaların hepsini yine tığ yardımı ile birleştirdikten sonra battaniyeniz hazır hale gelmiş demektir.

kumas-suslemeli-battaniye2-348x500

Bu şekilde tığ işi kumaş süslemeli battaniye modelini kullanabileceğiniz gibi isterseniz arka kısıma uygun renkte bir kumaş parçası geçirip daha kalın bir battaniye elde edebilirsiniz.

Kaynak:  http://beeinmybonnetco.blogspot.com.tr/2012/08/fusion-blanket-crochet-along.html

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*