TIĞ İŞİ KOLAY BURGULU BERE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tig-İsi-Kolay-Burgulu-Bere

Burgulu bere modeli yapımı

Sizlere daha önce farklı bere modelleri göstermiştim. Bugünde yine çok şık yapımı da oldukça basit olan bir bere modeli göstereceğim. Tığ işi kolay burgulu bere modeli yapımı için sizlere detaylı yapım aşamasını gösteren bir videoyu da aşağıda sunacağım.

Sizlere bere modelleri gösterirken hem şiş örgüsü ile yapılan hem de tığ işi ile yapılan modeller göstermeye çalışıyorum. Daha önceki bere modellerine göz atarsanız değişik bere modellerini görebilirsiniz. Ayrıca çocuklar için, bayanlar veya erkekler için yapılabilecek farklı bere modelleri göstermeye çalışıyorum.

Bugün göstereceğim tığ işi bere modeli ise daha çok şiş örgüsünde yapılan burgulu modelin tığ ile yapılmış hali olacak. Berenin üzerinde yapılan burgu modeli gerçekten çok şık olmuş. Şiş örgüsü ile bu modeli yapamayanlar tığ işi ile buradan burgu modelin yapımını öğrenerek değişik örgü işlerinde kullanabilir.

Burgulu bere modeli için burada pembe tonlarında bir ip tercih edilmiş. Burada bayanlar için bir bere modeli yapılmış olsa da bu bere modeli ile uygun ipler kullanarak erkekler içinde bir bere yapabilirsiniz. Dilerseniz çocuklar için yapacağınız berelerde de bu modeli kullanabilirsiniz.

Örgücü şirin youtube kanalından aldığım bere modelinin detaylı yapım aşaması videolu anlatım içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış. Berede kullanılan ipin özelliği ve berenin yapım aşaması ile ilgili tüm detaylar verilmiş. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda bu videoyu izleyerek modeli yapabilir.

Tığ işi kolay burgu bere modelli bere yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*