TIĞ İŞİ KOLAY PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

tig-isi-patik11-737x415
Tig-İsi-Kolay-Patik-Modeli-Yapimi

Bir günde yapıp tamamlayabileceğiniz tığ işi kolay patik modeli

Sizlere farklı patik modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere bir günde yapıp tamamlayabileceğiniz tığ işi patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımda vereceğim. Burayı takip ederek kısa sürede bu patiği yapabilirsiniz.

Yeni patik modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Daha önce sizlere tığ ile yapılan, şiş örgüsü ile yapılan ve tunus işi ile yapılan patik modelleri göstermiştim. Farklı patik modellerinin yapımlarını görmek istiyorsanız daha önceki yazılarıma göz atabilirsiniz.

tig-isi-patik2

Tığ işi kolay patik modeli yapımı için burada tek renk koyu yeşil bir patik ipi kullanılmış. Burada yapılan patik modeli ölçüleri 37-38 numara ayak için uygun. Siz videodaki anlatımı takip ederek detayları öğrenip daha büyük veya daha küçük patik modelleri yapabilirsiniz.

Patiğin üzerinde tığ işi yelek örgü modellerinde kullanılan yelpaze örgü modeli kullanılmış. Patiğin yapımına uç kısımdan başlanmış. Bir sihirli halka yapılıp etrafına trabzanlar yapılıp yuvarlak bir model yapılmış. Burası katlanılarak patiğin uç kısmı oluşturulmuş. Ayak numarasına göre buradaki trabzan sayıları arttırıp eksiltebilirsiniz.

Çeyizlik patik modeli için patiğin uç kısmı yapıldıktan sonra ise yelpaze modelinin yapımına geçilmiş. Burada taban ile model aynı anda yapılarak ilerlenmiş. İstenilen patik büyüklüğü yapıldıktan sonra kenar kısımdan patik birleştirilip kullanıma hazır duruma getirilmiş.

Tığ işi kolay patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*