TIĞ İŞİ ÖRGÜ CEP TELEFONA KILIF

 

 

0

 

Tığ işinden telefon kılıfı

Tığ işi örgüyle yapılmış güzel bir telefon kılıfı sahibi olmak istemez misiniz? bence istemelisiniz. Çünkü hem çanta görünümlü hem de örgüden yapılmış güzel bir telefon kılıfı satın almaya kalkıştığınızda inanın çok para isteyeceklerdir.

Hatta örgü cep telefon kılıfı satılıyor mu? onu da bilmiyorum. Bu yazımda sizlere çok güzel görünümü olan ve sevdiğiniz akıllı telefonunuzu muhafaza edeceğiniz güzel bir tığ işi çalışmasının detaylı anlatımını aktarmak istiyorum.

tig-isi-orgu-cep-telefon-kilifi

tig-isi-orgu-cep-telefon-kilifi

Örgü telefon kılıfı yapılışı için malzeme olarak elinizin altında 4 değişik renkte iplik, 3 mm. tığ, dekoratif düğme ve yün iğnesi yani goblen iğne de tercih edebilirsiniz. Malzemeleri temin ettikten sonra modele başlamadan önce telefonunuzun boyutuna göre zincir çekerek başlayabilirsiniz.

 

 

Standart bir telefon için 35 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Zincir çeker çekmez son zincir içerisine kadar 1 sık iğne yapmanız gerekiyor. Son zincirde içine yine aynı yer için 3 sık iğne yapılacak. Öteki tarafa geçerek 1 sık iğne yapmaya devam edip, son zincire gelindiğinde yine 3 sık iğne aynı yere yapılacak.

Sonraki turda ise köşeye gelinceye kadar 1 sık iğne yapılacak. Köşeye gelince de az önce aynı yer için 3 sık iğne yapılmıştı. Yine o sık iğnelerin her biri üstüne aynı yer için 2 sık iğne yapılacak. Öteki tarafa geçip, aynı işlemi tekrar etmeniz gerekiyor.

Örgü cep telefon kılıf modeli

1 tur için hiç artırma yada eksiltme yapmadan örülecek. Sonrasında da 3 zincir çekerek her 1 sık iğne üstüne trabzan yapılacak. Yine bu turda 3 zincir çekip, başladıktan sonra trabzanlar üstüne trabzan yapılıp, önden batarak trabzan yapılacak.

Bu biçimde 6 tur olmalıdır. Bu şekilde örülecek. Son tur ise her bir trabzan üstüne sık iğne yapıp bitirilecek. Sonrasında da örgüde kapak kısmına geçeceksiniz. Sihirli halka içerisine 12 sık iğne yapın. Sonra farklı renge geçerek aralarda 1 zincir çekip, her sık iğne üstüne trabzan yapacaksınız.

Renk değiştirip, trabzanlar üstüne aynı yer için 6 trabzan yapılacak. Bir sonraki trabzan üstüne sık iğne ile batacaksınız. Yine renk değiştirip, resimli anlatımda görüldüğü gibi şemalarda ki gibi örmeye devam edeceksiniz. Telefon kılıfını hemen hemen yapmış olacaksınız. Aynı modeli kullanıp tablet kılıfı dahi yapabilirsiniz. Yada örgüde kendinizce motif uygulayabilir ve süs çalışmaları ilave edebilirsiniz. Güle güle kullanın hanımlar.

kaynak : http://www.8trends.com/crochet-phone-case-diy-pattern/

 

Daha önce paylaştığımız FISTIK MOTİFLİ BEBEK ÖRGÜSÜ TULUM MODELİ başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir