TIĞ İŞİ ZAMBAKLI HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

zambakli-havlu-kenari-danteli1-737x415
Tig-İsi-Zambakli-Havlu-Kenari-Danteli-Yapimi

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık ve gösterişli görenlerin dikkatini çekecek olan bir havlu kenarına dantel modelinin yapımını göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşmasını aşağıdaki videoda vereceğim tığ işi zambaklı havlu kenarı dantel modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok ağır bir model.

Yeni ve farklı dantel modellerini sizlere paylaşmaya devam ediyorum. Bugün sizlere son zamanlarda gördüğüm oldukça ağır ve gösterişli bir modelin yapımını göstermek istedim. Özellikle çeyizler içerisine eklenecek olan havluların kenarlarında bu model oldukça şık olacaktır.

Çeyizlik havlu kenarı danteli yapımı için öncelikle beyaz ip ile kenar bandı yapılmış. Burada klasik bir kenar bandının dışında biraz daha farklı bir model yapılmış. Kenar bandının yapımında örümcekler yapılarak şık bir model oluşturulmuş.

zambakli-havlu-kenari-danteli5

Yapılan kenar bandının üzerine ise belirlenen aralara üçgen şeklinde dağlar yapılmış. Yine buranın yapımı da çok güzel bir şekilde video içerisinde açıklanmış. Aşama aşama ilerleyen bu modelin en sonunda ise zambak çiçeklerinin yapımına geçilmiş.

Tığ işi zambaklı dantel modeli için öncelikle zambak çiçekleri yapılmış. Yeterli sayıda zambak çiçeği yapıldıktan sonra ise yeşil ip yardımı ile üçgenlerin üzerinden örülerek başlanmış ve ara kısımlara gelindiğinde buraya yapraklar yapılmış ve zambak çiçekleri eklenmiş. Model bu şekilde aşama aşma ilerliyor. Videoda çok güzel bir anlatım yapıldığı için sorun yaşamadan kısa sürede bu modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi zambaklı havlu kenarı danteli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*