TIĞ İŞİ ZİNCİR NASIL ÇEKİLİR?

 

 

0

 

Örgü ile haşır neşir olan bayanların bildiği bir teknikteyiz. Örgüye merakınız varsa şiş örgü teknikleri ile birlikte tığ işi örgü tekniklerini bilmeniz de yarar vardır. En çok merak edilen ve öğrenilmesi gerektiğine inandığım bir teknik olan tığla zincir nasıl çekilir bilgisini sizlere sunmak istedim.

Birkaç adımda öğrenip, yapmaya başlayacağınız çalışma da bana yardımcı resimli anlatımlar da buldum. 3 adımda tığ işi zincir çekmeyi öğrenerek sizde önemli kısmı öğrenerek yapmaya başlayabilecek konuma geleceksiniz.

Tığ işi kolay zincir çekmeyi öğrenerek türlü örgü işlerinizde işinize yarayacak ve kolayca bu aşamayı halledebileceksiniz. Birçok hanımın bildiğini biliyorum. Ama yine de örgüye meraklı olan ve yeni başlamış hanımlar aramızda olabilir. Onlar için bu güzel çalışmayı tarif etmek istedim.

tig-isi-zincir-cekme-asama-1

tig-isi-zincir-cekme-asama-1

Tığ işinden zincir çekme işi birçok örgü tekniğinde bize ışık tutacak bir bilgidir. İlk olarak tığımız ile ipimizi elimize alıp, daha sonra ipliğin ucu birleştirerek yuvarlamanız gerekiyor. Sonrasında ise iplik tığın başına dolanır.

 

 

tig-isi-zincir-nasil-cekilir-asama-2

Üçüncü adımda ise yuvarladığınız ipliğin içinden geçirmelisiniz. Sonraki adım ise kolay bir şekilde tamamlayacağınız tığ işi zincir çekmedir.  Böylece 3-4 adımda tığla zincir çekmeyi öğrenmiş olacaksınız. Zincir çekimiyle ilgili ilerleyen günlerde yine teknikleri anlatımlı olarak sitemizde yer vereceğim. Öğrenerek sizde örgülerinizi yaparken zorlanmadan aşamaları geçebileceksiniz. Zaten öğrendikten sonra eliniz alışacak ve örneklere başlamadan önce tığ işi zincir çekme nasıl yapılır diye düşünmeden işe koyulacaksınız. Kolay gelsin.

 

Daha önce paylaştığımız ÖRGÜDEN BEBEK PALTOSU YAPILIŞI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir