AŞIK OLACAĞINIZ ÇEYİZLİK TIĞ İŞİ YELEK

 

 

Paylaş

 

 

Çeyiz hazırlığındaysanız kendiniz veya annenize bu örgü yeleği mutlaka yaptırmalısınız. Muhteşem görüntüsüyle tığ işinden yelek yapılışını öğrenip sizde kolayca yapmaya hemen başlayabilirsiniz.

Bitmiş haline ulaşacağınız alttaki ilk kare sonunda yine tarifime ek adımları gösteren resimlere de mutlaka bakarak ilerleyebilirsiniz. Tığ işi yelek örneğini örgüye yeni başlayan birisiyseniz de sevebilirsiniz.

Tığ işi çeyizlik yelek yapılışı

Aktaracağım çalışmanın benzerleri ters başak örgü modeli ve rende örgü modelini de andırıyor. Tığ işinden yeleğin başlangıcı ise şöyle ; Öncelikle yelek modelini angora iple ve uygun bir tığla yapabilirsiniz.

Beden ölçünüze göre sayısınca zincir çekerek başlayacaksınız. İlk olarak 2 sıra trabzan örülecek. Sonrasında ise 3. tur için 3 zincir çekip devam edeceksiniz. Hemen yanından devam edip, 3 trabzan ek daha yapacaksınız.

tig-isi-ceyizlik-yelek11

 

 

2 zincir çekip, yine 2. trabzan üstüne tekrar trabzan yapacaksınız. Bu aşamayı sıra sonuna kadar tekrar etmeniz gerekiyor. Bu şekilde yine aynı 1 tur daha öreceksiniz. 5. tura geldiğiniz vakit, 4’lü trabzan grubu yapacaksınız ve 2 kez yapılacak. Tığa ilmek dolayıp, 3. turda yaptığınız 4. trabzanın hemen altından tığı geçirip, trabzan yapacaksınız.

Arkasından da tekrar devam edip, 4 trabzanı yapacaksınız. Aynı şekilde bu işlemi de sıra sonuna kadar tekrarlayacaksınız. Tığ işinden yeleği yaparken resimlerden de yararlanmayı unutmayın.

Sonra ise 1 tur sadece 4’lü trabzan grubu yapmanız gerekiyor. Akabinde ise 2 sıra olunca yine resimlerdeki gibi aynı işlemi diğer bölümlere batarak yapacaksınız. Böylece yeleğin zikzak kısımları oluşturulmuş olur.

Yeleği son olarak kendi beden ölçünüze göre yapınca veya kime yapıyorsanız, tamamladıktan sonra bitireceksiniz. Bu güzel örnek resimleri klubok.kg7.ru adresinden aldım. Gerçekten yabancılar çok değişik örgüler yapıyorlar. Güle güle kullanın.

Please wait...

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir