Tığ İşi Örgü Teknikleri Nelerdir?

Tığ İşi Örgü Teknikleri Nelerdir?

Tığ işine yeni başlayanlar için harika bir ders resimleri… Bu resimlere bakarak eksik taraflarınızı bulabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Resimlerde anlatımlı bir şekilde nasıl yapacağınız tarif edilmektedir. Bu makalemde resimli olarak tüm örgü teknikleri anlatımlı olarak verilmiştir. Birçok modelin ve örneğin yapılışı teknikleri ile birlikte altta resimli olarak verilmiştir. Tığ işi örgü teknikleri nelerdir? diyorsanız altta paylaştığım anlatımlı resimlerden yararlanarak hepsinin yapımını kolayca öğrenebilirsiniz.

Tığ işi örgü modellerinin yapılışının altında bu tekniklerin bilinmesi yatar. Birçoğunu biliyorsanız bile örgü teknikleri artırma bakımından yinede bilgilerinizi tazelemeniz gerekebilir. Resimli anlatımların yanı sıra altta yine sizlere farklı şekillerde ve öğretim dillerinde örgü teknikleri açıklamalı olarak videolar halinde anlatılmıştır. Anlatımlı videoları izleyerek sizde örgü tekniklerinizi geliştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımda paylaştığım ikili trabzan ve üçlü trabzan yapılışı ile ilgili çalışmada kendinizi eksik hissediyorsanız, bu paylaştığım resimli anlatımlarda anlatılan trabzan çalışmalarını da incelemenizi öneririm. Paylaştığım örgü teknikleri resimli anlatım örneklerini umarım beğenirsiniz. Kolay gelsin.

tig-isi-orgu-teknikleri

tig-isi-orgu-teknikleri2

tig-isi-orgu-teknikleri3

tig-isi-orgu-teknikleri4

tig-isi-orgu-teknikleri5

tig-isi-orgu-teknikleri6

tig-isi-orgu-teknikleri7

tig-isi-orgu-teknikleri8

tig-isi-orgu-teknikleri9

tig-isi-orgu-teknikleri10

tig-isi-orgu-teknikleri11

 
 

tig-isi-orgu-teknikleri12

tig-isi-orgu-teknikleri13

tig-isi-orgu-teknikleri14

tig-isi-orgu-teknikleri15

tig-isi-orgu-teknikleri16

tig-isi-orgu-teknikleri17

tig-isi-orgu-teknikleri18

tig-isi-orgu-teknikleri19

tig-isi-orgu-teknikleri20

Bu derslere ek olarak video paylaşımlarımız :

 

 

 

 

Anlatımlı videolar sayesinde hem kendinizde eksik hissettiğiniz yönlerinizi tamamlayabilir ve hem de bu işe sıfırdan başlıyorsanız kolaylıkla öğrenebilmenizi sağlayacaktır. Tığ işi örgü modeli yapımı ile ilgili birçok örneği sitemizde ilgili kategorilerde bulabilirsiniz. Yine bu yazımın sonunda benzer yazılar bölümünde farklı çalışmalar çıkacaktır. Onları da incelemenizi öneririm. Kolay gelsin.

la technique du crochet – crochet techniques – Häkeltechniken

 

Örgü Örümcek Modelinden Şal Yapımı başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. anlatımlı örümcek örgü modeli, knitting ve örgü örümcek modelinden şal hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir