TIĞ İŞİNDEN FERMUARLI SEPET

 

 

0

 

Tığ işi fermuarlı örgü sepet

Tığ işiyle yapılmış çalışmaları her zaman sevmişimdir. Evde sizde tığ işi sepet örebilir ve lazımlık yada farklı amaçlarla kullanmaya başlayabilirsiniz. Tığ işi örgü sepet yapılışında evde kalmış ipleri de değerlendirebilirsiniz.

Bu çalışmanın bir benzerini aylar öncesinden yine paylaşmıştık. Ancak o fermuarlı değil ve sade bir örgü sepet modeliydi. Bu ise fermuar katılarak cüzdan veya fermurlı örgü sepet şeklinde de kullanılabiliyor.

tig-isi-fermuarli-sepet-nasil-yapilir

Yapımı kolay olan bu güzel örgüyü yeni örgüye başlayan hanımlar da kolayca yapabilirler. Amigurumi örgü işlerini andıran güzel bir çalışma olup, lazımlık amaçlı veya cüzdan niyetine de kullanmayı düşünebilirsiniz.

Örgü fermuarlı sepet nasıl yapılır

Örgü sepet için elinizin altında olması gereken malzemeler ise ;

 

 

  • 3 değişik renkte iplik.
  • çatal.
  • fermuar.
  • 2 mm. tığ.

hemen sonra da fermuarı alarak etrafına 30 bir yanından, 30 öteki yanından aynı şekilde 2 de fermuar kısmında olacak biçimde içinden batıp zincir örmeye başlayacaksınız. Bu aşama yapılan sepetin üst kısmında tercih edeceğiniz iple yapın.

Taban kısmından başlayacağınız örgüde, sihirli halka yapıp içine 8 sık iğne yapacaksınız. Sonra da her ilmek 2 kere batıp, 16 sık iğne yapılacak. Sonrasında da 2 ör ve 1 artır ile toplam 24 sık iğne yapacaksınız.

Tekrarında 2 ör ve 1 artır yapıp, toplamda 32 sık iğneye ulaşmanız gerekiyor. 64 sık iğne yapana kadar örmeye devam edeceksiniz. Sonra istediğiniz aralıkta renk değişimi yapacağınızı söylemek isterim.

Örgü sepet veya tığ işi örgü cüzdan olarak da kullanacağınız çalışma 64 sık iğneyle istediğiniz yükseklik oluşuncaya kadar örmeye devam. Sonra da fermuarı ekleyip, örgüyü tamamlayacaksınız. Resimli anlatımlara da bakmanızı rica edeceğim. Çünkü detaylar yer alıyor. Bu tür çalışmaları evde elinizde kalmış ipleri kullanarak yapmalısınız. Güle güle kullanın hanımlar. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.guidecentr.al/make-a-multicolored-purse

 

Daha önce paylaştığımız ÜÇGEN ZİNCİRLİ ŞAL MODELİ YAPILIŞI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir