TIĞ OYASI SEPET MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarı için sepet modelli oya yapımı

Yazma kenarları için çok şık bir oya modelinin yapımını sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün göstermek istediğim yazma kenarı oya modeli iğne oyasının tığ oyasına çevrilmiş hali olacak. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile sizlere göstereceğim.

Bugün sizlere çok şık bir tığ işi oya modeli daha göstermek istiyorum. Bu oya modeli aslında iğne oyası ile yapılmış bir model. Ama burada Derya Hanım herkesin bu güzel modeli yapabilmesi için iğne oyası modelini tığ oyasını dönüştürmüş ve harika bir el işi ortaya çıkartmış.

Yazma kenarları için iğne oyaları sıklıkla kullanılsa da herkes iğne oyasını yapamıyor. Ama iğne oyasına benzeyen şık modeller yapmak için bu tarz tığ oyası modellerini yapabilirsiniz. Bende sizlere bu şekilde yapılmış olan tığ oyalarını göstermeye çalışacağım.

Tığ oyası sepet modeli yapımı için önce yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra yine yeşil ip ile ikinci sıradaki pıtırcıklar yapılmış. Daha sonra ise burada sepet modelinin yapılacağı yerler belirlenmiş. En sonunda ise sepet modeli yapılarak oya tamamlanmış.

Yazma kenarı için bu güzel oya modelini yapmak istiyorsanız detaylı anlatım verilen bu videoyu takip edebilir ve yeni bir oya modeli daha öğrenebilirsiniz. Kısa sürede bu modeli öğrenerek çeyizler için harika bir oya modeli yapabilirsiniz.

Tığ oyası sepet modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=8ZzPvOXwzZw

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ OYASI SEPET MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    TIĞ OYASI SEPET MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ OYASI SEPET MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.