TİMSAH SIRTI MODEL İLE BERE YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIM

Timsah-Sırtı-Bere-Yapılışı

Timsah sırtı model bere yapılışı

Farklı bere modellerini bularak sizlere göstermeye devam ediyorum. Soğukların fazlası ile etkisini gösterdiği şu günlerde eşiniz, çocuklarınız, kendiniz ve sevdikleriniz için farklı bereler yaparak onların soğuktan korunmasını sağlayabilirsiniz.

Timsah-Sırtı-Bere-Yapılışı

Bugün sizlere göstereceğim timsah sırtı bere modeli hem kadınlar için hem de erkekler için yapılabilecek bir model. Çocuklar için de yapabileceğiniz bir bere modeli. Yani çok kullanışlı bir bere diyebiliriz.

Bu timsah sırtı bere modelinin yapımında kullanacağınız farklı renk ipler ile bereyi istediğiniz kişiye yapabilmeniz mümkün. Buradaki örnekte pembe bir renk kullanarak bere büyük bir sayı ile işlenip bir bayan beresi yapılmış.

Timsah sırtı bere modeli yapımında ince bir ip kullanılmış ve 3,5 numara şiş ile örülmüş. Burada 96 ilmek alınarak modele başlanmış. Kalın ip ile bu bereyi yapmak istiyorsanız eğer o zaman 5,5 numara şiş kullanılmış ve 69 ilmek alınmış. Bu berenin modelinin düzgün durması ve kişiyi rahatsız etmemesi için çok sık örülmemiş.

Berenin yapımı için lastik kısmında ikili lastik yapılmış. Daha sonra timsah sırtı modelinin yapımına geçilmiş. Model yapılırken kalın ip ile yapıldığı zaman ilmek arttırılması yapılmamış. Ama ince ip ile bere yapılıyor ise o zaman ilmek arttırması yapılmış.

Timsah sırtı bere modelinin yapımı için detaylı anlatımı aşağıda yer alan videodan izleyebilirsiniz. Modelin yapımı kolay olduğu için kısa sürede bir bere yapabilirsiniz.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=NnwxrkLAcR0

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*