TUNUS İŞİ BATTANİYE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

tunus-isi-battaniye9.PNG-737x415
Tunus-İsi-Battaniye-Modeli

İki renkli tunus işi battaniye modeli yapımı

Bugün sizlere tunus işi ile yapılmış olan çok şık bir battaniye modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tunus işi battaniye modeli aslında birçok farklı alanda kullanabileceğiniz bir model.

Tunus işi ile yapılmış olan el işlerini sizlerle sık sık paylaşmaya devam ediyorum. Bugün sizlere tunus işi ile yapılan iki renkli bir battaniye modelinin yapımını göstermek istedim. Göstereceğim bu model ile bebek battaniyeleri yapabileceğiniz gibi tek kişilik battaniyelerde yapabilirsiniz.

tunus-isi-battaniye1

 

Bu modeli ayrıca bebek hırkası, ceketi veya yeleği yapımında kullanabilirsiniz. Ayrıca patik yapımında da bu model kullanabilir. İki renkli tunus işi battaniye modeli için burada iki tane farklı renk kullanılmış ama isterseniz daha fazla renkte kullanabilirsiniz.

Tunus işi battaniye modeli kurulumu üç ilmek üzerine yapılıyor. Yapacağınız örgü işine göre üç ve katlarında zincir çekip ilmek alarak model yapımına başlayabilirsiniz.

Gösterdiğim bu model tunus işi ile yapılan oldukça basit bir model. Tunus işi bilenler rahatlıkla yapabilir. Bilmeyenler ise videodaki anlatımı takip ederek kolaylıkla modelin yapımını öğrenebilir. Modelde dikkat edilecek tek detay aralardaki direklerin nasıl yapılacağıdır. Buda video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan modeli çıkartabilirsiniz.

Tunus işi battaniye modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*