ÜÇGEN MOTİFLİ YUVARLAK LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

ucgen-motifli-yuvarlak-lif1-737x415
Ucgen-Motifli-Yuvarlak-Lif-Modeli-Yapimi

Çeyizlik üçgen motifli yuvarlak lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık yapımı da oldukça kolay olan bir lif modeli göstermek istiyorum. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını videolu anlatım olarak aşağıda sizlere vereceğim, Burayı takip ederek kısa sürede bu üçgen motifli yuvarlak lif modelini yapabilirsiniz.

Yeni lif modellerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bugün yine sizlere yapımı çok basit olan şık ve gösterişli bir lif modeli göstermek istiyorum. Çeyizleri için hazırlık yapanlar mutlaka bu lif modeline göz atmalılar.

Üçgen motifli yuvarlak lif modeli aşama aşama ilerleyen bir model. Modelin yapımı oldukça basit sadece dikkat edilmesi gereken bazı detaylar var. Bunlar video içerisinde açıklandığı için lif modellerini yeni yapmaya başlayanlarda burayı takip ederek bu lif modelini yapabilir.

ucgen-motifli-yuvarlak-lif10

Lif yapımı için öncelikle üçgen motifler yapılmış. Bu üçgen motifler fıstıklar yapılarak oluşturulmuş. Her sırada yapılan arttırma ile üçgen modeli büyültülüp bir motif ortaya çıkartılmış. 6 tane üçgen motif hazırlandıktan sonra ise bu motiflerin birleştirilmesi yapılmış.

Yuvarlak lif modeli için yapılan motiflerin birleştirilmesi için önce lifin orta kısmı yapılmış. Daha sonra yapılan motifler birer birer eklenerek kenar örgüleri de yapılıp lif modeli tamamlanmış. Lif modelinin kenar kısımlarının ve birleştirme kısımlarının detayları videoda çok güzle bir şekilde açıklanmış.

Üçgen motifli yuvarlak lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*