Urgan İpten Vazo Yapmak

 

 

0

 

Evde bu tip çalışmalar ile harika aksesuar süsler yapabilirsiniz. Bu yazımda sizlere urgan ipten vazo yapmak isteyenlere harika bir resimli anlatım paylaştım. Adım adım nasıl yapacağınızı anlatan resimlere bakarak sizde evinizde hasır ipten vazo yapımını gösteren çalışmadan kolaylıkla yapabilirsiniz. Aynı çalışmayı kalın bir ip kullanarak da yapabilirsiniz. Hasır ipten vazo yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • urgan ip.
  • silikon yapıştırıcı.
  • sprey boya.

Malzemeler oldukça basit olduğu gibi kolaylıkla da bulabilirsiniz. Urgan ipten vazo çalışması için malzemeleri temin ettikten sonra kolaylıkla resimli anlatıma bakarak bu çalışmayı pratik bir şekilde tamamlayabileceksiniz. İlk olarak urgan ipi taban kısmı için dolama tekniği ile yapıştırarak başlayabilirsiniz. Daha sonra vazonun şekli için oval bir biçimde sarmalamaya devam edeceksiniz. Son bölüme geldiğinizde alt kısım orta kısım ve üst kısım farklı olacak şekilde çalışmayı tamamlayabilirsiniz.

Hasır ipten vazo yapımı ile ilgili resimli anlatım ise şöyle ;

 

 

urgan-ipten-vazo-yapmak

Son karede yapılan çalışmada hasır ipin bazı bölümleri renkli yün iple dolanmış. Siz bunu ister öyle yapın isterseniz de sprey boya kullanarak da yapabilirsiniz. Aslında bu çalışmayı değişik renklere boyayarak yapabilirsiniz. Evden para kazanmak isteyenler bu çalışmayı yapıp turistik yerlerde turistlere kolaylıkla satabilirler. Bu sayede evden para kazanabilirler. Hasır ipten vazo çalışmalarına benzer diğer çalışmalar için kendin yap bölümüne bakmayı unutmayın. Kolay gelsin.

source : http://www.lovethispic.com/image/36782/diy-rope-vase

Daha önce paylaştığımız Plastik Bidonlardan Küçük Ev Kulübe Yapmak başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir