VİDEO ANLATIMLI AFRİKA ÇİÇEĞİ MOTİFİ YAPMAK

1x1.trans

Afrika çiçeği motifi farklı kullanım alanlarına büyük uyum sağlayan çok şık bir motiftir. Bu model örgü çantalarda, çocuk battaniyelerinde, salon kırlentlerinde ve koltuk şallarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu kadar çok kullanım alanı olan anlatımlı Afrika çiçeği motifi yapmak internet üzerinde bulunan resimli ya da videolu anlatımlar sayesinde oldukça kolay olmaktadır.

Afrika çiçeği motifi kullanılarak çok şık ranırlar ya da Amerikan servisleri de hazırlanabilir. Tığ işi örülen perdeler için de çok uygun bir model alternatifidir. Motiflerin birbirine eklenmesi ile üretildiği için kadınlar hemen her ortamda bu örgüyü yapabilirler. Renk seçiminde günün trend renkleri seçilebileceği gibi orijinalinin rengi de kullanılabilir.

Afrika çiçeği motifi aslında Afrika menekşesinden ortaya çıkmıştır bu nedenle mor renk bu motife çok yakışır. Zincir çekmeyi, sık iğne ve ikili trabzan yapmayı bilen bütün kadınlar bu örneği rahatlıkla çıkarabilir. Genellikle bu motifin yapımında koton ip kullanılsa da Alize diva da bu modelin uygulanmasında çok uygun olmaktadır.

Tığ kalınlığı kişinin eline ve kullanılan ipin kalınlığıyla orantılı olmalıdır. Motifin yapımı çok kolay olduğu için tığ işine yeni başlayan kadınlar için de son derece uygundur.


Motif zincir çekilerek yapılan bir halkanın üzerine trabzan çıkarak başlıyor. İlk trabzandan sonra arzu edilirse renk değişikliği yapılıyor. Motif bu sayede yükseliyor. İstenilen büyüklüğe ulaşınca motifin çevresine sık iğne yapılıyor.

video-anlatimli-afrika-cicegi-motifi-yapmak
VİDEO ANLATIMLI AFRİKA ÇİÇEĞİ MOTİFİ YAPMAK

TIĞ İŞİ BEBEK PATİĞİ NASIL YAPILIR başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*