VİRÜS ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Virus-Sal-Modeli

Virüs şal modeli nasıl yapılır?

Bugün sizler için yine yapımı oldukça basit ve şık bir şal modeli buldum. Virüs şal modeli yapımı için sizlere videolu yapım aşamalarını da göstereceğim. Bu sayede şalı kolaylıkla yapabilirsiniz.

Virus-Sal-Modeli

Virüs şal modeli yapımı basit tığ işi tekniklerine dayanan bir model. Modelin yapımında trabzanlar kullanılıyor. Bu modelde önemli olan arttırmaların nerede nasıl yapılacağını bilmek.

Model şalın uç kısmından başlanarak işleniyor. İlerleyen sıralarda ise arttırmalar yapılarak ilerleniyor. Virüs şal modeli her bir sırada yarım ay şeklinde modelin işlenmesi ile oluşuyor.

İlk başlarda modelin yapımı sizlere zor gibi görünebilir ama ilerleyen zamanlarda modeli rahatlıkla yapabilirsiniz.

Virüs şal modeli yapımında aslında istediğiniz kalınlıkta ip kullanabilirsiniz. Çünkü model bunu kaldırabilecek bir model.

Ben bu tarz modellerde burada olduğu gibi renk geçişleri olan iplerin kullanılmasını seviyorum. Özellikle ince şal ipleri ile bu şekilde şallar yapılarak günlük yaşamda boyuna atkı yerine kullanılabilir.

Özellikle kıyafetler ile uyumlu olan bir renk günlük kombin içerisinde kullanılıp güzel bir tarz yakalanabilir. Şalın boyuna sarıldıktan sonra üçgen kısmı ön tarafta harika bir görüntü oluşturuyor.

Virüs şal modeli yapımı için tek renk pudra, krem gibi açık tonlarda şal ipi de kullanabilirsiniz. Bu şekilde de şal çok şık duracaktır.

Virüs şal modeli yapımı için aşağıda yer alan videoyu izleyebilirsiniz. Ayrıca bu model ile battaniyede yapabilirsiniz.

kaynak: https://mimuu.com/videolu-virus-sal-yapilisi/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*