YAPRAKLAR ARASI RÜZGAR GÜLLERİ TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

yapraklar-arasi-ruzgar-gulleri1-737x415
Yapraklar-Arasi-Ruzgar-Gulleri-Oya-Modeli-Yapimi

Yapraklar arasına yapılan rüzgar gülleri tığ oyası modeli

Bugün sizlere yine çok şık ve gösterişli bir tığ oyası modeli göstermek istiyorum. Detaylı  yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu oya modeli özellikle çeyiz hazırlıkları yapanların mutlaka göz atması gereken modellerden birisiz.

yapraklar-arasi-ruzgar-gulleri2

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bu aralar sık sık oya modelleri paylaşmaya çalışacağım. Tığ işi oya modelleri arayanlar mutlaka detaylı yapım aşamasını verdiğim videoları mutlaka takip etsinler ilerleyen günlerde yeni modeller göstermeye de devam edeceğim.

Bugün göstereceğim çeyizlik tığ oyası modeli yapımı için burada Derya Hanım her zaman olduğu gibi detaylı bir anlatım yapmış. Model yapımında kullanılan iplerin markasından ve iplerin renginden bahsedilerek modelin yapımına başlanmış.

yapraklar-arasi-ruzgar-gulleri3

Yapraklar arası rüzgar gülleri oya modeli yapımı için öncelikle renkli oya ipleri ile rüzgar gülleri yapılmış. Bu rüzgar güllerine başlarken bir küçük serum halkası kullanılmış. Bu halka etrafına rüzgar gülü yapıldıktan sonra ise yazma kenarına modelin eklenmesine geçilmiş.

Öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra yine yeşil ip işle aralardaki yapraklar yapılmış ve daha sonra yapılan modelin eklenmesine geçilmiş. Bu şekilde yazma kenarının tamamına rüzgar gülü modelleri eklenerek oya modeli tamamlanmış. Modelin yapımı detaylı bir şekilde videoda açıklandığı için zorlanmadan bu modeli kısa sürede yapıp çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz.

yapraklar-arasi-ruzgar-gulleri4

Yapraklar arası rüzgar gülleri oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*