YAPRAKLI BEBEK BATTANİYE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

yaprakli-bebek-battaniyesi4-737x415
Yaprakli-Bebek-Battaniye-Modeli-Yapimi

Tığ işi yapraklı bebek battaniye modeli yapımı

Bebekleri içi hazırlık yapan annelere bugün çok şık bir battaniye modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim yapraklı bebek battaniye modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

yaprakli-bebek-battaniyesi1

Bebek battaniye modelleri için daha önce sizlere değişik modeller göstermiştim. Daha önceki yazılara göz atarsanız farklı modelleri bulabilirsiniz. Bugün yine tığ ile yapılmış çok şık bir bebek battaniye modeli göstermek istedim. Tığ ile yapılan bu battaniye modeli kısa sürede yapılıp tamamlanabilecek bir model.

Bebek battaniyesinin yapımında burada tek renk bir ip kullanılmış. Battaniye yapımı için bebe yünü kullanılıp ipe uygun olarak 5 numara tığ tercih edilmiş.

yaprakli-bebek-battaniyesi2

Tığ işi bebek battaniyesi modeli yapımına orta kısımdan başlanmış. Bir sihirli halka yapılıp üzerine model kurulumu yapılmış. Yuvarlak şekilde başlayan model yapılan işleme ile daha sonra kare oluyor. Burada modelin tamamında yapraklar yapılarak ilerleniyor. Bu yaprağın nasıl yapıldığını ve model kurulumunun nerelere yapılacağını öğrendikten sonra kısa sürede bu battaniye modelini yapabilirsiniz.

yaprakli-bebek-battaniyesi3

Modelin tamamında yaprak desenleri kullanıldığı için bu battaniye modeli daha çok kız çocuklar için uygun diyebilirim. Burada olduğu gibi açık renklerde ipler seçilirse model çok şık olacaktır. Yapılan battaniyenin ters tarafına da güzel bir kumaş geçirilirse battaniye daha kullanışlı olacaktır.

Yapraklı bebek battaniye modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*