YAPRAKLI YALANCI MEKİK TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yaprakli-Yalanci-Mekik-Tig-Oyasi

Yazma kenarı için yapraklı yalancı mekik tığ oyası modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık bir oya modelini daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu oya modeli yapraklı yalancı mekik tığ oyası modeli olacak.

Derya Hanım’ın yaptığı oya modellerini sizlerle sık sık paylaşıyorum. Özellikle yeni ve farklı modelleri anlatan Derya Hanım baştan sona kadar çok güzel ve dikkatli bir anlatım yapıyor. Bu sayede herkes kolaylıkla bu oya modellerini öğrenebilir.

Bugün göstereceğim yalancı mekik tığ oyası modeli için öncelikle renkli oya ipleri ile küçük çiçek motifler yapılmış. Burada çiçek motiflerinin yapımı için küçük serum halkalara ihtiyacınız olacak. Video içerisinde de gösterilmiş ama burada kullanılan serum halka en küçük halkanın bir büyüğü. Videodan detayları öğrenebilirsiniz.

Küçük çiçek motifler sanki bir mekik oyası gibi durduğu için bu oya modeline yalancı mekik oyası adı verilmiş. Bunun dışında yapılan bu motifler ise yazma kenarına eklenirken yeşil oya ipi yardımı ile aralardaki örümcekler ve yapraklar yapılmış. Yine buradaki tüm detaylarda video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Renk renk oya ipleri kullanarak yapabileceğiniz yapraklı yalancı mekik tığ oyası çeyizler içerisinde göz dolduracak dikkat çekecek olan bir model.

Yapraklı yalancı mekik tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*