YARIM SAATTE ÇOK ŞIK ÖRGÜ ŞAPKA YAPALIM MI?

 

 

2

 

30 Dakika da kolay şapka örgüsü

Çok kısa sürede kendinize veya çocuklarınıza örgüden şapka yapmak ister misiniz? cevabınız evetse, gelin birlikte bu güzel örgü şapkanın nasıl yapıldığını tarifinden öğrenerek yapalım.

Yarım saat gibi kısa sürede örgüden şapka modeli yapabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Dışarıda satılanların nasıl yapıldıklarını ve başkasının yaptığını almam diyorsanız? bu güzel örgüyü sizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Örgüye yeni başlayanların da kolayca yapabileceği bir model ve her türlü renkte yaparak çocuklarınıza da yapabilirsiniz.

30 dakika gibi kısa sürede 7 turda harika bir örgü şapka sahibi olacaksınız. Soğuk kış günlerinde mutlaka ihtiyacınızı giderecektir.

yarim-saatte-orgu-sapka-nasil-yapilir

Örgü şapkayı yapacağınız zaman malzemeler ;

 

 

  • makas.
  • kalın iplik.
  • 19 mm. tığ. yada 16 mm.

malzemeleri hazırladıktan sonra sihirli halka yaparak başlayacaksınız. Sonra sihirli halka içerisine 3 zincir çekerek başlayıp 12 trabzan yapacaksınız. 2. turda ise tekrar 3 zincir başlayıp, her ilmek üstüne 2 trabzan yapacaksınız. Bu şekilde 24 trabzan yapacaksınız.

3,4 ile 5.turları yaparken artırma yapmadan 24 trabzan olarak öreceksiniz. 6 ile 7.turları ise arka ilmeklere batıp, 24 trabzan öreceksiniz. Şapka kısa sürede bitiyor. Altta aşamaları resim olarak verilmiş. Takip ederek sizde kısa sürede yapabilirsiniz.

Örgü şapka yapılışı

Örgü şapkalar yaparken en güzel yanı kısa sürede bitip hemen kullanıma hazır olmasıdır. Dışarıdan aldıklarınızı kimin nasıl yaptığı veya hangi şartlarda sağlıklı yapılıp yapılmadığını bilemezsiniz. Titizseniz ve ben kendi örgümü kendim örerim ve şapkamı yaparım diyenlerdenseniz, işinize yarayacak güzel bir örgü şapka modeli olduğunu söyleyebilirim.

kaynak : http://persialou.com/2016/10/30-minute-chunky-crochet-beanie.html

 

 

Daha önce paylaştığımız KOLAY BOĞAZLI ÖRGÜ PANÇO MODELİ YAPILIŞI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

2 Yanıt

  1. Sevtap dedi ki:

    İpin ismi ve modeli nedir. Ben ip seçiminden hiç anlamam. Tşk ederim. İyi çalışmalar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir