Evde Nutellalı Dondurma Yapmak

Günümüzde birçok alışveriş merkezinde kolaylıkla bulabileceğiniz hazır dondurma kapları sayesinde bu tarifi yapmanız mümkün… Bu güzel lezzeti çocuklarınıza yapabilir ve onları mutlu edebilirsiniz. Evde nutellalı dondurma yapmak için aşağıdaki anlatımlı videoları izleyebilirsiniz.

Kalıp olarak pratik bir şekilde pet bir bardak da tercih edebilirsiniz. Yada bir fincanı da yine kalıp olarak kullanmanız mümkün. Çubukları ise daha önceden biriktirdiğiniz dondurma çubuklarından kullanabilirsiniz. Yada çubuğa benzer şeyleri dondurmanız için kullanmanız da mümkün…

Resimlerde görüldüğü gibi nutellayı süt ile iyice çırptıktan sonra sıvı haline getirip, çubuklarla kalıp halinde dondurulmaktadır. Sonrasında çikolatalı yani nutellalı dondurmanız hazır.

Çocuklarınızın severek yiyeceği bu mükemmel lezzeti denemelisiniz.

Nutella popsicles

Benzer çikolatalı dondurma yapılışı ile ilgili videolar :

 
 

 

 

 

glace au chocolat – chocolate ice cream – Schokoladeneis

 

Şal Örme Videolu Anlatım başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. knitted shawl models, modèles châle tricoté ve Şal nasıl Örülür İzle hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir